اخبار
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران:
اتاق بازرگانی به احمدی‌نژاد هشدار داده بود
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در مقطع‌کنونی کشور بیش از هر زمان نیاز به آرامش دارد زیرا تعاملات ما با سایر کشورها در حال گسترش است و زمینه‌سازی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است. اگر ما به‌دنبال اشتغال و خروج از رکود هستیم چاره‌ای جز جذب سرمایه‌گذار خارجی که آن هم در فضای امن به کشور می‌آید، نخواهیم داشت. حسین سلاح‌ورزی، در گفت‌وگو با ایلنا، افزود: به نظر من عملکرد این دولت در کنترل تورم خیلی بهتر از دولت قبل بوده است همچنین در کنترل قیمت‌ها سیاستی اتخاذ کرده که آسیب کمتری به‌قشر آسیب پذیر جامعه فشار وارد شود. وی تصریح کرد: مردم نسبت به برخی رویه‌ها، نابرابری‌ها و فساد در اجزای مختلف حاکمیت و تبعیض‌ها اعتراض دارند اما به طور حتم روش بیان این انتقاد در کف خیابان نیست و راه‌های منطقی‌تری وجود دارد زیرا افرادی با سوء نیت وجود دارند که می‌خواهند از این فضا به نفع خود و به ضرر مردم و کشور سوء‌استفاده کنند. وی ادامه داد: در مقطع کنونی کشور بیش از هر زمان نیاز به آرامش دارد زیرا تعاملات ما با سایر کشورها در حال گسترش است و زمینه‌سازی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گرفته است.

مهرآباد به 18 میلیون مسافر خدمات می‌دهد
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: طی سه‌سال گذشته تعداد مسافران فرودگاه مهرآباد تهران از 10 میلیون به 18 میلیون نفر افزایش و حجم ارائه خدمات ارتقا یافته است. به گزارش ایرنا، رحمت‌الله مه آبادی روز چهار شنبه در مراسم معارفه مدیرکل فرودگاه بین‌المللی پیرامون بهسازی باندهای پروازی فرودگاه مهرآباد اظهارداشت: سه سال پیش یک باند سالم برای نشست و برخاست پروازهای مهرآباد وجود نداشت‌، اما اکنون یک باند آن بازسازی کامل شده و حداقل تا هشت سال دیگر نیاز به بازسازی ندارد و یک ‌باند آن نیز (باند راست 29) هم نوسازی شد که تا 40 سال دیگر نیازمند بهسازی نیست. به گفته این مقام مسئول، شرکت فرودگاه‌ها اکنون از 11 درصد عرصه فرودگاه مهرآباد استفاده می‌کند و طبق مذاکراتی که با نیروهای نظامی صورت گرفت، قرار است بخشی از اراضی فرودگاهی در اختیار این شرکت قرار گیرد تا بتوانیم یک پایانه مسافری 80 هزار متر مربعی در این فرودگاه احداث کنیم. مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران افزود: خرید تجهیزات مورد نیاز موجب شد تا عمر سامانه‌های الکتریکی در فرودگاه مهرآباد در مدت سه سال گذشته از 28 به 12سال و بزودی به 10 سال کاهش پیدا خواهد کرد و اکنون 30 درصد پروازهای کشور از طریق فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود. عضو هیأت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نیز در این مراسم گفت: تعداد پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران به طور متوسط روزانه به 430 تا 440 پرواز افزایش یافته است.علی رستمی افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال تعداد مسافران فرودگاه مهرآباد به‌عنوان بزرگترین فرودگاه پرتردد کشور به بیش از 18 میلیون نفر افزایش یابد.

طرح شناسه سیگار تا 2 ماه دیگر قابل اجراست
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور گفت: طرح شناسه سیگار با قابلیت رهگیری کالا از مرحله تولید تا رسیدن به‌دست مصرف کننده نهایی و سهولت شناسایی اصالت کالا، تا 2 ماه دیگر قابلیت اجرایی خواهد یافت. علی اصغر رمزی در گفت وگو با ایرنا افزود: با اجرای شناسه رهگیری، می توان هر پاکت سیگار را از مرحله تولید تا قرار گرفتن آن در باکس، کارتن و پالت، انتقال آن به توزیع کننده خاص، تاریخ تحویل به توزیع کننده، چگونگی حمل و نحوه توزیع از سوی توزیع کننده رد و ... در یک سامانه برخط  شناسایی کرد.

مصوبه دولت برای ساماندهی مشاغل مزاحم
بر اساس مصوبه هیأت دولت، شهرداری‌ها مکلف به جا به جایی، رفع مزاحمت و انتقال مشاغل و اصناف مزاحم شهری شدند. به گزارش تسنیم، بر این اساس شهرداری‌ها مکلف شدند به منظور رفع مزاحمت مشاغل و اصناف مزاحم متناسب با وضعیت فعالیت مکان استقرار و ماهیت شغلی آنها نسبت به صدور حکم انتقال، جابه جایی یا رفع مزاحمت از طریق اصلاح فرایند کار اقدام کنند. بر اساس این دستور‌العمل اصناف مکلف شدند از صدور پروانه صنفی جدید برای مشاغل مزاحم شهری خودداری کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/6/452772/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر