نجفی: طرح شهرداری برای مقابله با زلزله به مجلس ارائه شد
شهردار تهران بااشاره به زلزله تهران، گفت: روز قبل از زلزله جلسه‌ای با رئیس مجلس شورای اسلامی داشتیم که بحث اصلی ما زلزله بود؛ به‌دنبال آن جلسه بنا بود طرح خود را طی دو هفته آماده کنیم که این طرح دیروز به مجلس ارائه شده است.
محمدعلی نجفی در «دومین همایش نشست فصلی مدیران شهرداری تهران» به تشریح اقدام‌های صورت گرفته از سوی شهرداری تهران در طول 99 روز گذشته پرداخت و گفت: مراسم اربعین جزو وظایف ذاتی ما نیست، بلکه وظایف انقلابی شهرداری ایجاب می‌کرد که آن را انجام دهد. کمک به زلزله زدگان کرمانشاه نیز دیگر اقدام شهرداری بود که جزو وظایف ذاتی ما محسوب نمی‌شود اما وظیفه ملی و انقلابی ما بود.
وی یادآور شد: البته ما در تبلیغ فعالیت هایمان مقداری کوتاهی کردیم که این بیشتر به شخص بنده برمی گشت؛ چراکه احساس می‌کردم تظاهر و ریا نباید با خدمت آمیخته شود. در زلزله ملارد دوستان گفتند در تلویزیون مصاحبه کنید اما گفتم مردم ما را زیاد می‌بینند و کارها را هم دوستان دیگر در شهرداری انجام می‌دهند، بگذارید مردم مقداری صادقی رئیس سازمان مدیریت بحران را ببینند.
نجفی به تخریب‌های سازمان یافته علیه شهرداری در طول چهار ماه گذشته اشاره و اظهار کرد: می‌توان تخریب‌های صورت گرفته در چهار ماه گذشته را به سه دسته مختلف تقسیم کرد نوع اول تخریب‌ها این است که خبر دروغی را به شهرداری نسبت می‌دهند و بعد با جو‌سازی شروع می‌کنند به کوبیدن و حمله کردن همان خبر که این چه شهرداری و چه مدیری است. در بحث اخیر مطرح کردند که شهردار تهران یک هفته با خانواده در کیش بوده و بعد طبقه اتاق و قیمت سوئیت را هم اعلام کردند؛ اول خبر دروغین را مطرح می‌کنند و سعی می‌کنند آن خبر دروغ را هم دقیق بگویند که هر کسی گوش می‌دهد، باور کند، بعد شروع می‌کنند حمله کردن که شهردار در زمان زلزله اصلاً در تهران نبوده است و مردم در آلودگی خفه می‌شوند و شهردار در تهران حضور ندارد.
نجفی گفت: یکی به من زنگ زد و گفت شما ابلاغ کردید که اخیراً اتوبوس به نماز جمعه ندهند؛ گفتم برعکس، به من گزارشی از اتوبوس‌هایی که در مراسم مختلف به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند رسید و اتفاقاً من گفتم مواردی مثل نماز جمعه تهران که از مناسبت‌های ملی و مذهبی به شمار می‌رود، مورد تأکید است.
شهردار تهران با اشاره به بازدیدهای خود از خطوط 6 و 7 مترو تهران، تأکید کرد: در همه ایستگاه‌های راه‌اندازی شده ساختمان‌ها، اتاق‌های کنترل، هوا ساز، هواکش و... ایجاد شده اما حتی یک کدام مجهز به تجهیزات نبودند.
نجفی به بودجه سال 97 شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: در لایحه سال آینده شفافیت و انضباط‌پذیری بودجه بشدت بالا می‌رود، حتی یک جاهای دست شهردار و شهرداران مناطق و معاونان شهرداری را بستیم تا بودجه کنترل پذیر بوده و نظارت‌پذیری افزایش یابد.
شهردار پایتخت عملکرد شهرداری تهران در قبال زلزله را خوب ارزیابی و تأکید کرد: برخی پایگاه‌های مدیریت بحران از قبل برای اقدام‌های دیگری در اختیار سازمان‌های دیگر بود اما هیأتی را می‌گذاریم تا همه این موارد را مجدد بررسی کنیم؛ تمامی این پایگاه‌های مدیریت بحران باید برگردد و در مدیریت عادی هم در اختیار سازمان بحران باشد.
وی از اصلاح ساختار و چابک‌سازی شهرداری در دو فاز خبر داد و گفت: ما تشکیلات و ساختار زنان و تشکیلات خزانه‌داری کل شهرداری را استثنا کردیم چراکه طرحی را در این زمینه تهیه کردند تا درباره این دو مورد تصمیم‌گیری کنیم اما اصلاح ساختار شهرداری در مرحله اول طی شش ماه آینده و مرحله دوم در یک سال صورت می‌گیرد.
شهردار تهران بر ضرورت باز کردن میدان برای زنان و جوانان تأکید کرد و گفت: به دوستان ستادی توصیه کردیم در انتخاب‌های مدیران در سطح ناحیه و مناطق، میدان را برای زنان و جوانان باز کنید.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/7/452774/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر