223 هزار نفر بیمه بیکاری می گیرند
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۲۳ هزار نفر از کارگرانی که بدون میل و اراده از کار بیکار شده‌اند از مستمری بیمه بیکاری برخوردارند.
 به گزارش «ایران»، مهندس یاوری گفت: بیمه بیکاری مصوب سال ۶۶ است و تا سال ۸۱ میزان منابع و مصارف از تعادل خوبی برخوردار بود و مشکلی نداشتیم اما از آن پس با افزایش میزان مصرف دچار چالش شدیم. وی اضافه کرد: از سال ۹۳ شرایط کمی بهتر شد و با تشکیل کارگروه تخصصی بین اداره کار، تأمین اجتماعی و فنی و حرفه‌ای موضوع بیمه بیکاری مورد توجه قرار گرفت.
وی اظهار داشت: در سال ۹۳ حدود ۲۴۵میلیارد تومان، در سال ۹۴ حدود ۲۸۲ میلیارد تومان و سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان افزایش منابع داشتیم که این موفقیت با همکاری همه دستگاه‌های ذیربط و مدیریت منابع محقق شد.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقرری بیمه بیکاری از روز اول بیکاری قابل پرداخت است.
 مهندس یاوری با بیان اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مکلف است آموزش مهارت‌های مورد نیاز بازار کار و نیز بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری را در اولویت قرار دهد و زمینه ارتقای مهارت آنها را فراهم کند، خاطرنشان کرد: هزینه‌های مربوط به بازآموزی و تجدید و ارتقای مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری از حساب بیمه بیکاری پرداخت می‌شود. او با تأکید بر اینکه با تشکیل کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها و نیز کارگروه ملی تسهیل در کشور، مدت زمان رسیدگی به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی مشکل دار کاهش یافته است، بیان کرد: در نیمه اول امسال ۱۶ هزار نفر از مقرری بگیران بیکاری برای کسب مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و بازآموزی مهارت و نیز تجدید مهارت به مراکز فنی و حرفه‌ای معرفی شده‌اند.
وی تأکید کرد: با همکاری و تعامل می‌توان بسیاری از مشکلات حوزه بیمه‌ای را در کشور حل کرد.
 یاوری با اعلام اینکه در کشور ۲۲۳ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که ۵۳ هزار نفر در استان تهران هستند، تصریح کرد: باید مراقبت کنیم تا هیچ کسی ناحق از این خدمات استفاده نکند.
 وی در ادامه با تأکید بر اینکه بیمه بیکاری باید فقط به کسانی تعلق گیرد که واقعاً بیکار باشند و اجازه نداریم این هزینه‌ها را به افراد شاغل دهیم، گفت: وظیفه داریم با صرفه‌جویی در کارها نسبت به متعادل کردن مصارف و منابع اقدام کنیم و نگذاریم هیچ حقی ضایع شود.
یاوری یادآور شد: مسئولان برای حمایت از مشاغل باید با تشکیل کارگروه‌های تخصصی در شهرستان‌ها نیز پیگیری جدی داشته باشند تا بررسی امور با سرعت و دقت صورت گیرد.
وی گفت: در حال حاضر ۱۳ میلیون نفر بیمه شده اصلی در کشور داریم و ۴۳میلیون نفر مستمری و خدمات درمانی دریافت می‌کنند که فقط ۳.۵ میلیون نفر از تأمین اجتماعی مستمری دریافت می‌کنند. مهندس یاوری در پایان تصریح کرد: در سال گذشته ۱۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی پرداخت شد که ۵۹ هزار واحد ثبت‌نام کردند و ۲۵هزار واحد به بانک‌ها معرفی شدند.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/7/452775/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر