خبرفوت 14هزار تهرانی  در پاییز امسال
نارسایی تنفسی و ایست قلبی بیشترین علت مرگ

سرپرست سازمان بهشت زهرا(س) با اشاره به مرگ‌ومیر حدود ۱۴هزار نفر در پاییز ۹۶ گفت: کمترین تعداد متوفیات در منطقه ۲۱ و بیشترین تعداد متوفیات در منطقه ۵ بوده است.
به گزارش مهر، سعیدخال با اشاره به اینکه بیش از ۵۶ درصد فوتی‌ها در پاییز ۹۶ مرد و ۴۱ درصد زن بوده‌اند، گفت: کل فوت‌شدگان ۱۳ هزار و ۹۵۴ نفر بوده که از این تعداد ۳۷۷ نوزاد، ۵ هزار و ۷۳۸ مؤنث و همچنین ۷ هزار و ۸۳۹ نفر مذکر بوده‌اند.
وی با بیان اینکه ۶۱ متوفی بین ۵ تا ۹ سال داشتند، اظهار کرد: سن بیش از ۸ هزار و ۲۰۰ نفر از متوفیان بالای ۶۵ سال بوده است که بیشترین آمار مرگ‌ومیر در گروه‌های سنی را به خود اختصاص داده‌اند.
سرپرست سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه در مجموع ۵ هزار و ۷۷۴ فوتی خارج از سازمان داشته‌ایم، افزود: از کل ۱۴ هزار و ۱۱۰ نفر متوفی پذیرش‌شده در پاییز، بیش از ۱۰ هزار فوتی در بهشت زهرا دفن شده‌اند.وی درباره اینکه کمترین علت فوت بیماری‌های ام‌اس و مننژیت با یک فوتی بوده است، ادامه داد: بیشترین علت فوت در مهرماه نارسایی تنفسی و در آذرماه و آبان ماه ایست قلبی بوده است.

 ساخت 4 بیمارستان هزار تختخوابی از سوی چین و کره جنوبی در ایران
  رئیس مرکز تحول اداری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چین و کره جنوبی چهار بیمارستان هزار تختخوابی در شهرهای اهواز، تبریز و تهران می‌سازند.
به گزارش ایرنا، محمد حسین سالاریان‌زاده افزود: یکی از دستاوردهای سفر وزیر بهداشت به کشورهای کره جنوبی و چین، این است که قرار است با همکاری و سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی و کره‌ای چهار بیمارستان بزرگ هزار تختخوابی در کشور ساخته شود. وی گفت: یکی از این بیمارستان‌های هزار تختخوابی در تبریز و یکی در اهواز ساخته می‌شود و دو بیمارستان هزار تختخوابی نیز با سرمایه‌گذاری این کشورها قرار است در تهران ساخته شود که یکی از آنها بیمارستانی است که در جوار بیمارستان قلب شهید رجایی تهران ساخته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مشکل مهمی که در مسیر ساخت این بیمارستان‌ها وجود داشت، این بود که شرکت‌های چینی و کره‌ای تقاضای این را داشتند که بازپرداخت فاینانس و سرمایه‌گذاری آنها در ایران توسط سیستم بانکی، وزارت اقتصاد و دولت ایران تضمین شود که طبق مکاتبات صورت گرفته در روزهای گذشته، این مشکل بر طرف شده است و آماده هستیم که کار را با طرف خارجی شروع کنیم.
سالاریان‌زاده تأکید کرد: مشکلات بانکی و ضمانت‌هایی که سیستم بانکی ایران باید به طرف‌های خارجی برای سرمایه‌گذاری بدهد، از ید قدرت وزارت بهداشت خارج است اما خوشبختانه طبق اعلامی که روزهای گذشته به وزارت بهداشت شده، این مشکل حل شده است و آماده‌ایم که فاز اجرایی این بیمارستان‌ها را شروع کنیم.
وی افزود: به‌دنبال انجام کارهای اداری و تأمین نیروی انسانی این بیمارستان‌ها هستیم، ایجاد هر تخت بیمارستانی حدود 500 میلیون تومان سرمایه می‌خواهد و به ازای هر تخت باید 2.7 نیروی انسانی ازجمله پزشک، پرستار، ماما و بهیار نیز تأمین شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/7/452776/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر