50 سوگند برای تبرئه زنی ازجنایت

گروه حوادث/ زن جوانی که سه بار در پرونده سقوط مرد جوان از طبقه سوم ساختمان مسکونی پای میز محاکمه رفته بود، در مراسم قسامه از اتهام قتل تبرئه شد. به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این پرونده از پانزدهم مرداد سال 90 و با گزارش سقوط مشکوک مردی به نام «محسن» از یک ساختمان چند طبقه در دستور کار تیم تحقیق و پلیس آگاهی قرار گرفت.

مرد مجروح که بشدت آسیب دیده بود ازسوی امدادگران اورژانس به بیمارستان سینا منتقل شد و پس از 22 روز تلاش برای بازگشت به زندگی، سرانجام تسلیم مرگ شد. به این ترتیب بازپرس کشیک قتل در محل حادثه حاضرشد و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن ابهام‌های موجود در پرونده آغاز شد. در حالی که تحقیقات پلیسی دراین باره ادامه داشت با شکایت خانواده «محسن» پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد و زن جوانی به‌عنوان مظنون دستگیر شد.اما او که مدعی بود در مرگ «محسن» نقشی ندارد به قاضی پرونده گفت: «من از مدتی پیش در این خانه تنها زندگی می‌کنم.مدتی قبل با محسن، آشنا شده بودم.اما او وسایل خانه‌ام را دزدیده بود و به همین خاطر با هم اختلافاتی داشتیم. اما از آنجا که او برایم مواد تهیه می‌کرد و هر دو مواد می‌کشیدیم تصمیم گرفتیم مشکلاتمان را حل کنیم. روز حادثه من با یکی از دوستانم بیرون رفته بودم که در بازگشت دیدم «محسن» جلوی در آپارتمانم ایستاده است. گفت خیلی حالش بد است و مواد می‌خواست. من هم به طبقه پایین رفتم تا مواد جور کنم اما ناگهان متوجه شدم او خودش را از طبقه سوم پایین انداخته است.»
پس ازاین اظهارات، تنها مظنون پرونده برای ادامه رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری تهران انتقال یافت اما زن میانسال با رأی قضات از اتهامش تبرئه شد. ولی با نقض حکم در دیوان عالی کشور، پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر به شعبه چهارم دادگاه کیفری به ریاست قاضی عبداللهی ارسال شد. در جلسه قبلی، اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند. اما وقتی این زن در جایگاه ایستاد در دفاع از خود به قضات گفت: «من محسن را نکشته‌ام و هیچ انگیزه‌ای هم برای این کار نداشته ام.»با توجه به دفاعیات متهم و با تصمیم قضات شعبه چهارم تعیین تکلیف نهایی پرونده به برگزاری مراسم قسامه موکول شد. صبح دیروز این مراسم برگزار شد و  متهم از اتهام قتل عمدی رهایی یافت.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/17/452779/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر