بازسازی عراق با ۱۰۰ میلیارد دلار آغاز شدبا پایان کار داعش در عراق، نخست‌وزیر این کشور خبر داد روند بازسازی کشور و به‌طور خاص مناطق ویران شده در جنگ با داعش به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار آغاز شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق که در حال پیگیری مذاکرات با اربیل برای رفع بحران شمال کشور خود است، با تأکید بر اهمیت بازسازی کشورش خبر داد، سند ملی بازسازی عراق به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار وارد فاز اجرایی شد تا بتوانیم با قدرت و با برنامه حساب شده به جامعه بین‌الملل
 بازگردیم.
نخست‌وزیر عراق افزود: در حال حاضر شروع به اقداماتی در خصوص منحصر کردن سلاح به دولت کرده‌ایم. در همین ارتباط نیز شهروندان مکان‌هایی  را که در آن تسلیحات وجود دارد  به دولت اطلاع داده و همکاری می‌کنند. وی افزود: مسئولیت دولت حفظ جان شهروندان است و به بخش‌های امنیتی تأکید کرده‌ایم از مسئولان و گروه‌های نظامی که به‌غیرنظامیان تیراندازی کرده‌اند، بازخواست کنند.
در همین حال سعد المطلبی عضو کمیسیون امنیت شورای استان بغداد اعلام کرد بر اساس تصمیم هیأت وزیران، وظیفه رصد و حفظ امنیت شهر بغداد به یک شرکت فرانسوی واگذار خواهد شد. وی بدون ذکر نام این شرکت گفت، پیش‌تر با این شرکت به توافق رسیده‌ایم و تصویب هیأت وزیران زمینه را برای شروع به کار این طرح فراهم می‌کند.
به گفته این مسئول عراقی، این شرکت فرانسوی کار نصب شبکه دوربین‌های کنترل و مراقبت در مناطق و خیابان‌های شهر بغداد و مدیریت ترافیک شهری را بر عهده خواهد داشت.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/20/452798/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر