رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد

خبر خوش سهام عدالت تا ۲۲ بهمن
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فکر می‌کنم براساس دستور رئیس جمهوری به معاونان شان و اقداماتی که انجام می‌شود ظرف دوهفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود و بتوانیم برای 22 بهمن خبر خوبی در این رابطه به مردم بدهیم و تا پایان سال این سهام آزاد و ارزش گذاری شود و مردم مالک واقعی آن شوند.
به گزارش خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی داورانی درباره موضوع آزادسازی سهام عدالت گفت: ضرورت آزادسازی سهام عدالت در جلسه رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس جمهوری مطرح شد، با این مفهوم که باید مالکیت سهام عدالت بعد از 11 سال به‌طور واقعی به مردم ارائه شود. وی ادامه داد: رئیس جمهوری درباره آزادسازی سهام عدالت نظر بسیار موافق داشتند و فکر می‌کنم براساس دستور آقای روحانی به معاونان شان و اقداماتی که انجام می‌شود ظرف دو هفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تأخیر در ارائه لایحه مربوط به آزادسازی سهام عدالت باعث شد کار جدی در این بخش صورت نگیرد.
پورابراهیمی افزود: در صورت ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت به‌مجلس این لایحه با فوریت از سوی نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. البته پس از تأکیدات رئیس جمهوری در خصوص ارائه لایحه، پیش‌نویس لایحه آزادسازی سهام عدالت به صورت غیررسمی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال شده است.
وی ادامه داد: در راستای جلسه اخیر با مدیران ارشد بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص آزادسازی سهام عدالت و راهکارهای فنی و عملیاتی انجام این مهم برگزار و تأکید شد که سهام عدالت باید به نحوی در دست مردم باشد که 50 میلیون نفر از مردم که دارای این سهام هستند بتوانند به آسانی آن را معامله کنند.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آزادسازی سهام عدالت نیازمند توجه به حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در بازار سرمایه و استفاده از روش‌های صحیح است تا بیشترین انتفاع به مردم برسد و تلاش خواهد شد ظرف 10 روز آینده پس از لحاظ نظر متخصصان و کارشناسان اقتصادی در کمیسیون اقتصادی جمع‌بندی‌های کمیسیون نیز انجام شود.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود ارزش هر برگه سهام عدالت بعد از آزادسازی سهام عدالت حدوداً بین یک تا یک و نیم میلیون تومان است که بر این اساس ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره حدوداً بین 5 تا 7.5 میلیون تومان می‌شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/5/452803/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر