سخنگوی سازمان انتقال خون عنوان کرد

نیاز مستمر به اهدای خون در روزهای سردسخنگوی سازمان انتقال خون ایران، گفت: در روزهای سرد و هوای آلوده‌ای که پشت سر می‌گذاریم همچنان نیاز مستمر به اهدای خون وجود دارد.
دکتر بشیر حاجی بیگی افزود: دومیلیون و ۹۴ هزار و ۴۸۹ اهدا‌کننده خون برای نجات بیماران نیازمند به خون طی ۹ماه سال‌ جاری برای اهدای خون به مراکز انتقال خون آمدند. با وجود این در روزهای سرد و هوای آلوده‌ای که پشت‌ سر می‌گذاریم همچنان نیاز مستمر به اهدای خون وجود دارد. وی ادامه داد: طی مدت یاد شده از میان بیش از دو میلیون اهدا‌کننده که به پایگاه‌های سراسر کشور مراجعه کردند، بیش از یک‌میلیون و ۵۸۵هزار نفر از آنان موفق به اهدای خون شده‌اند.
حاجی بیگی افزود: استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین میزان اهدای خون را در کشور داشته‌اند.
همچنین استان‌های قزوین، گیلان و آذربایجان غربی بیشترین میزان رشد اهدای خون را طی ۹ماه سال ۱۳۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل دارا بوده‌اند.
سخنگوی سازمان انتقال خون، از رشد آمار اهدای خون بانوان در استان‌های اردبیل، کردستان و گیلان طی مدت یاد شده خبر داد و گفت: ۲ میلیون و ۷۴۷ هزار و ۱۱۵ واحد خون و فرآورده‌های آن شامل گلبول فشرده شده، پلاسما و پلاکت طی این ۹ ماه درمراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/4/452813/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر