روی خط خبر

اجرای دوباره «این یک پیپ نیست»

نمایش «این یک پیپ نیست» به نویسندگی و کارگردانی سید محمد مساوات دوباره از ۱۷ دی ماه در تئاتر مستقل تهران روی صحنه می‌رود. به گزارش مهرابراهیم نائیج، میلاد آریافر، حسین منفرد، علی حسین زاده، رومینا مؤمنی و محمد علی محمدی بازیگران این اثر نمایشی هستند. سیدمحمد مساوات سرپرست گروه تئاتر «رادیکال ۱۴» بهار امسال نمایش «بی‌پدر» را در سالن قشقایی روی صحنه برده بود و پیش‌تر نمایش‌هایی نظیر «خانه‌واده»، «یافت‌آباد»، «بیضایی» و... را اجرا کرده است.

حضور 14 استان در جشنواره تجسمی فجر
طی احکامی از سوی مجتبی آقایی، دبیرکل دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، مدیران هنری ۱۴ استان معرفی شدند. به گزارش ایلنا، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، قزوین، گیلان، گلستان و همدان از استان‌هایی هستند که برای حضور در جشنواره تجسمی فجر احکام خود را دریافت کردند. این بخش از جشنواره با هدف توجه به هنرمندان استان‌ها و انعکاس آثار آن‌ها در سطح ملی و با رویکرد بینارشته‌ای به این رویداد بزرگ هنری کشور افزوده شده است.

رونمایی پوستر‌ برگزیده جشنواره کتاب برتر

پوستر برگزیده مسابقه طراحی پوستر نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان رونمایی شد. به گزارش ایبنا در پایان این مراسم از پوستر آذر تیموری به‌عنوان اثر رتبه اول و پوستر علی خدایی به عنوان اثر رتبه دوم رونمایی و با اهدای هدایایی از آنها تجلیل شد.نهمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان که توسط انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان به طور دوسالانه برگزار می‌شود در دی ماه سال جاری با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین شرکت پنتر برگزار می شود.

برنامه خاله شادونه در مناطق زلزله‌زده
خاله شادونه مجری کودک دوباره به مناطق زلزله زده می رود و برنامه های ویژه ای برای بچه ها اجرا می کند. به گزارش مهر علی اکبر ذاکری تهیه‌کننده برنامه های تلویزیون درباه حضوراین مجری تلویزیون در مناطق مذکور گفت:«در هفته های آینده دوباره به مناطق زلزله زده می رویم و برنامه ای با نام «دوباره زندگی» ضبط خواهیم کرد که باز هم اجرای خاله شادونه برای بچه‌ها خواهد بود. این ویژه برنامه ها ممکن است نیمه دوم دی ماه در شبکه دو پخش شود.»

افزایش 18 درصدی فروش گیشه سینما در پاییز ۹۶
فصل پاییز ۹۶ درحالی سپری شد که مجموع فروش سینما در این فصل با ۳۸ میلیارد و ۲۵۹ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان، دارای رشد ۱۸ درصدی نسبت به پاییز سال گذشته بوده است. معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی در تحقیقی به مقایسه تطبیقی گیشه پاییزی سینما در سال‌های ۹۶ و ۹۵ پرداخته که در این تحقیق مشخص شد که گیشه پاییز ۹۶ با تعداد ۴ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۷۵۰ نفر تماشاگر نسبت به گیشه پاییز ۹۵ با
۴ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۳۵۰ نفر دارای رشد یک درصدی تعداد تماشاگر بوده است. همچنین در این تحقیق گیشه سینما در پاییز ۹۶ با مجموع فروش ۳۸ میلیارد و ۲۵۹ میلیون و ۹۴۱ هزار تومان نسبت به گیشه سینما در پاییز ۹۵ با ۳۲ میلیارد و ۴۳۶ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان شاهد رشد ۱۸ درصدی در میزان فروش بوده است.  براساس این تحقیق، تعداد سالن های فعال با سیستم مکانیزه در پاییز سال ۹۶ با مجموع ۳۵۶ سالن نسبت به ۲۹۵ سالن در پاییز ۹۵، دارای رشد ۲۱ درصدی نسبت به پاییز سال گذشته بوده است.

انتشار ترجمه ایتالیایی داستانی ایرانی

داستان بلند «روز حلزون» نوشته زهرا عبدی توسط «آنا وانزان» (Anna Vanzan) به زبان ایتالیایی ترجمه و با عنوان «در تهران حلزون‌ها سر و صدا می‌کنند» (A Tehran le lumache fanno rumore) در سال ۲۰۱۷ میلادی از سوی انتشارات «بریوسکی» (Brioschi) چاپ و با قیمت
۱۶ یورو روانه بازار نشر ایتالیایی زبان شده است. این داستان روایت زندگی مادر، خواهر و نامزد مردی به نام خسرو است که از سال‌ها پیش در جبهه جنگ مفقود شده است و این زنان پس از سوگواری طولانی به خود تکیه کرده و زندگی و جامعه‌شان را از نو ساخته‌اند.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/22/452823/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر