دیگه چه خبر
جمعه ؛ رفع فیلتر احتمالی
«تلگرام» و «اینستاگرام»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جلسه هفته جاری این کمیسیون برای بررسی حوادث اخیر، گفت که احتمالاً در روز جمعه فیلتر تلگرام و اینستاگرام برداشته می‌شود. به گزارش «ایران آنلاین»، علیرضا رحیمی
در کانال تلگرامی‌اش به ارائه توضیحاتی در مورد جلسه هفته جاری کمیسیون امنیت ملی درباره حوادث اخیر پرداخت و یادآور شد: در جلسه دوشنبه هفته جاری کمیسیون امنیت ملی همه مسئولان ارشد از دستگاه‌های مختلف حضور یافتند و دو ساعت مبسوط حوادث اخیر مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

بازداشت یک تبعه اروپایی در اغتشاشات
 رئیس دادگستری بروجرد گفت: در جریان حوادث اخیر در شهرستان بروجرد یک تبعه اروپایی دستگیر شد. حمید رضا بوالحسنی روز گذشته در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: این فرد که نقش لیدر و هدایت کردن اغتشاشگران را به‌ عهده داشت توسط سازمان‌های جاسوسی در اروپا آموزش دیده بود و به شهرستان بروجرد آمده تا آشوب‌ها را صحنه گردانی کند.

توافق روحانی و مکرون
برای تعویق سفر وزیرخارجه فرانسه

کاخ ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که رؤسای جمهوری ایران و فرانسه در یک گفت‌وگوی تلفنی با یکدیگر توافق کردند تا سفر وزیر امور خارجه این کشور به تهران را به تعویق بیندازند. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری شینهوا، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، سه‌شنبه شب در یک تماس تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کردند و تصمیم گرفتند که سفر ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه به تهران به تعویق بیفتد. وزیر امور خارجه فرانسه قرار بود روز جمعه به منظور فراهم کردن مقدمات سفر امانوئل مکرون به ایران به تهران سفر کند. در صورت انجام سفر مکرون، این نخستین رئیس جمهوری فرانسه خواهد بود که از سال 1976 تاکنون به تهران می‌رود. کاخ الیزه همچنین اعلام کرد: تاریخ جدید سفر وزیر امور خارجه این کشور از طریق کانال دیپلماتیک تعیین خواهد شد و تبادلات میان تهران و پاریس طی هفته‌های آینده ادامه خواهد داشت. کاخ ریاست جمهوری فرانسه در ادامه ادعا کرد: این تماس تلفنی به مکرون اجازه داد تا نگرانی خود را نسبت به شمار قربانیان در ناآرامی‌های اخیر در ایران ابراز کند و از همتای ایرانی خود بخواهد تا از هرگونه سرکوب پرهیز کند. بنابراین گزارش، مکرون و روحانی در این تماس تلفنی علاوه بر این درباره اجرای توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5، روند برقراری صلح در سوریه و مقابله با تروریسم گفت‌وگو کردند.

توصیه ضد ایرانی سناتور امریکایی به ترامپ

یک سناتور امریکایی راهکار جدیدی را به ترامپ برای حمایت از معترضان ایرانی پیشنهاد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، بن کاردین، سناتور ارشد دموکرات در ادامه واکنش‌های مداخله‌جویانه مقامات امریکایی نسبت به ناآرامی‌ها در ایران، گفت: «من از دولت ترامپ می‌خواهم تا اقداماتی را در راستای حمایت از معترضان در ایران انجام دهد، بهترین اقدام نیز در مرحله نخست لغو فوری ممنوعیت ورود ایرانی‌ها به خاک امریکا خواهد بود.» وی همچنین در اظهاراتی خصمانه هشدار داد که اگر با معترضان با خشونت برخورد شود، امریکا می‌تواند تحریم‌های جدیدی علیه ایران صادر کند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/3/452844/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر