آیت‌الله مکارم شیرازی:

تلگرام برنگرددسه تن از مراجع عظام تقلید به ناآرامی های اخیر واکنش نشان دادند.   آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با یادآوری ناآرامی‌های اخیر تصریح کرد: بارها به مسئولان گفته‌ام که فضای مجازی بلای جان شماست. به‌گزارش ایلنا در بیانیه‌ای که دیروز از سوی این مرجع تقلید در درس خارج از فقه قرائت شد، آمده است: امروز مردم تنها راهکار را این دیدند که به سراغ تظاهرات خیابانی رفته و از این طریق فریاد خود را به گوش مسئولان برسانند تا آنان پشت درهای بسته برای آنان تصمیم‌گیری نکنند؛ البته بعداً جمعی که معجونی از ضد انقلاب و منافقین و افراد فریب خورده بودند، به آنان پیوستند و ابتکار عمل را از دست آنان گرفته و به ویرانگری و اهانت به همه مقدسات پرداختند.  وی از تلگرام به‌عنوان «لجنزار متعفن» یاد کرد و افزود: نگویید موقتاً قطع کردیم و دوباره بر می‌گردیم؛ راستی عجیب است این شیاطین هم دوباره بر می‌گردند؛ همان‌آش و همان کاسه.

مردم با نظام مشکل ندارند با مسئولان مشکل دارند
آیت‌الله حسین نوری همدانی دیگر مرجع تقلید شیعیان نیز دیروز در دیدار اساتید، روحانیون و طلاب شرکت کننده در راهپیمایی دفاع از ولایت فقیه و مطالبات مردم انقلابی گفت: دشمنان طوری وانمود می‌کنند که مردم با نظام مشکل دارند؛ اما مردم با نظام و انقلاب مشکل ندارند، مردم انقلاب را مانند چشم خود دوست دارند. به گزارش مهر، وی با بیان اینکه «دراین جریان اخیر باید با فکر خودمان تحلیل کنیم؛ خواسته مردم چه بوده است و هدف دشمن چیست» افزود: گرانی روز به روز در حال افزایش است، مردم در درد و رنج هستند. روز به روز کالاها در حال گران شدن است. آیت‌الله نوری همدانی گفت: این مردم خواسته بحق دارند، انتظار دارند از دولت مشکلات حل شود. مردم با نظام و انقلاب مشکلی ندارند، مشکل مردم با برخی از مسئولین است.

آیت‌الله سبحانی: زنان باید در خانه کار کنند
آیت‌الله سبحانی دیگر مرجع تقلید شیعیان نیز روز گذشته در انتهای درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم، جمهوری اسلامی را نعمتی الهی دانست و اظهار داشت: در دوران پیش از انقلاب، این رقم اجتماعات و نشر کتاب برای ما ممکن نبود و این همه عمرانی و آبادی در کشور وجود نداشت؛ بنابراین اگر نعمت الهی را شکر کنیم افزایش می‌یابد اما اگر کفران کنیم خداوند عذاب شدید بر ما می‌فرستد. آیت‌الله سبحانی با اشاره به وقایع اخیر کشور گفت: درست است که کاستی‌هایی وجود دارد، اما مشکل را با بیان و گفتن باید حل کرد. او جلوگیری از رباخواری بانک‌ها، جلوگیری از واردات بی‌حد و حصر و اشتغال بخشی از بانوان در منازل را سه راه برای رفع مشکلات موجود کشور عنوان کرد و گفت: امروز رباخواری بانک‌ها، مردم را بیچاره کرده است؛ چراکه شخص پس از گرفتن وام، قادر به پرداخت اصل پول و سود ۳۰ درصدی آن نیست و ورشکسته شده و سر از زندان درمی‌آورد. بنابراین بانک باید حافظ و نگهبان پول مردم باشد نه اینکه تجارت کند. آیت‌الله سبحانی ادامه داد: زنان را باید در خانه، کار دهند. لازم نیست که همه زنان پشت میز، کار کنند؛ امکان ندارد برای تمام مردان و زنان اشتغال ایجاد کرد؛ زنان می‌توانند با فعالیت در منزل و تربیت فرزندان در آینده کشور مثمرثمر باشند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6684/3/452845/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر