خبر


دادستان کل کشور: 250 نفر در ارتباط
با ناآرامی های اخیر هنوز بازداشت هستند
دادستان کل کشور اعلام کرد نزدیک 250 نفر از افرادی که در جریان ناآرامی‌های اخیر بازداشت شده بودند، همچنان در زندان هستند و برای برخی از آنها کیفر خواست صادر شده و آماده دادگاه است. به گزارش «میزان» حجت‌الاسلام منتظری در گفت‌و‌گوی ویژه خبری که شامگاه شنبه به روی آنتن رفت، تصریح کرد: برخی به‌دلیل اینکه جرم‌شان سنگین بود بازداشت شدند که باز عده قابل توجهی از آنها نیز آزاد شدند و تعداد زندانیان در حال حاضر زیاد نیست و نزدیک 250 نفر بازداشتی در کل کشور داریم که برای پرونده برخی کیفرخواست صادر و آماده دادگاه شده است. دادستان کل کشور با اشاره به بازدید شماری از نمایندگان از اوین، گفت: واقعاً از اینکه نمایندگان و مسئولان دست‌اندرکار از زندان‌ها بازدید کنند استقبال می‌کنیم تا ببینند دستگاه قضایی و سازمان زندان‌ها با چه مشکلاتی مواجه است و اگر اعتبارات لازم در اختیار قوه قضائیه گذاشته شود بهترین امکانات را در زندان فراهم می‌کند.

لزوم اصلاح قانون دو تابعیتی ها
 دادستان کل کشور در بخش دیگری از این گفت‌و‌گو خواستار اصلاح قانون دو تابعیتی‌ها شد و با تأکید بر اینکه «قانون دو تابعیتی‌ها نیاز به اصلاح دارد» گفت: وظیفه دستگاه‌های دولتی و اطلاعاتی است که دوتابعیتی‌ها را به دستگاه قضا معرفی کنند. وی با اشاره به تلاش برای «نفوذ دشمن» در داخل کشورمان، تصریح کرد: یکی از مسئولان اخیراً گفته بودند که قوه قضائیه به ما دوتابعیتی‌ها را معرفی کند؛ در حالی که دستگاه قضا نه ابزار و نه اطلاعات  دارد و دستگاه‌های اطلاعاتی و وزارت خارجه باید این افراد را شناسایی کنند. وظیفه دستگاه‌های دولتی و اطلاعاتی است که کنکاش کنند و افراد واجد این وصف را به دستگاه قضایی معرفی کنند.  منتظری با اشاره به نامه نگاری با وزارت اطلاعات برای معرفی افراد دو تابعیتی به دستگاه قضایی اظهار کرد: از زمانی که متوجه شدیم در برخی از دستگاه‌ها، افراد دوتابعیتی هستند و لیست‌هایی را برای ما ارسال کردند، شخصاً در سال گذشته و امسال در  نامه‌هایی از وزارت اطلاعات خواستم که این افراد را به ما معرفی کنند؛ مجدداً امسال نیز لیست دیگری را برای وزارت اطلاعات فرستادم و چندین بار نیز پیرو به آن زدیم و اخیراً وزارت اطلاعات یک پاسخ کلی داده است که قانع‌کننده نبود. این مسئول قضایی با اشاره به نامه نگاری مجدد با وزارت اطلاعات در این باره، افزود: در دو روز اخیر مجدداً نامه‌ای را ارسال کرده و لیست آنها به همراه مشخصات را خواسته‌ام.

بازداشت 9 نفر در پرونده مؤسسات مالی غیر مجاز
منتظری در رابطه با آخرین اقدامات صورت گرفته در بحث برخورد با مؤسسات مالی غیرمجاز، ضمن تشریح اقدامات دستگاه قضایی و بانک مرکزی در این خصوص تأکید کرد: اکنون پرونده هفت تعاونی را در دادسرا تحت رسیدگی داریم و تعدادی از پرونده‌ها نیز آماده ارجاع به دادسرا است؛9 نفر نیز در این خصوص بازداشت هستند و عده بیشتری از اینها تحت تعقیب هستند و با قرارهای مناسب بازداشت نیستند. وی در رابطه با آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: حکم این پرونده صادر و به قطعیت خودش باقی است؛ اقداماتی در این زمینه صورت گرفته و چون احتیاج به نوعی همکاری برون مرزی دارد با یکسری مشکلات مواجه هستیم.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6711/2/456958/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر