نقشه ناکام دوزن برای ربودن برادر«محدثه»
گـــــــــــــــــروه حوادث / تحقیقات کارآگاهان پلیس تبریزنشان داد، دو زن که دختر سه ساله‌ای را ربوده وپس ازچند روزرهایش کرده بودند، قبل از عملی کردن نقشه خود، طعمه‌شان را زیر نظر گرفته وحتی برای پنهان کردن هویت کودک، موهایش را رنگ کرده بودند. آنها همچنین درتلاش برای ربودن بـــــــــــــرادربزرگتردخترک بودند که ناکام ماندند.به‌گزارش خبرنگارحـــــــــــــــــوادث «ایران»، «محدثه»سه ساله عصر دوشنبه هفته قبل در حالی که همراه خواهروبرادر بزرگترش از خانه خارج شده بود، توسط زنی ربوده شد. با آغاز تحقیقات پلیسی و انتشارگسترده تصاویر کودک ربوده شده دررسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، کارآگاهان نیز سرنخ‌هایی را به‌دست آوردند. این درحالی بود که عاملان کودک ربایی که پلیس را سایه به سایه درتعقیب خود می‌دیدند ازترس، کودک را روزچهارشنبه دریکی از بوستان‌های تبریز رها کردند که بدین‌ترتیب ساعتی بعد کودک به آغوش خانواده‌اش بازگردانده شد.
روایت پدر«محدثه» ازتلاش برای ربودن پسرخردسالش
«هوشنگ همتی» پدر «محدثه»، دراین باره گفت: «ظهر روز دوشنبه سه فرزندم برای رفتن به خانه اقوام که نزدیک ماهستند از خانه خارج شدند. طبق گفته دختر بزرگترم که 12 ساله است، آنها با خروج از کوچه با دو زن روبه‌روشدند که یکی از آنها وانمود کرده بود تنگی نفس دارد و از دخترم درخواست کمک و خرید آب می‌کند. دخترم نیز با دیدن این شرایط، به سمت مغازه رفته و برایش آب می‌خرد. اما همان موقع همدست زن بیمار نما «محدثه» را بغل گرفته و سوار برخودروی بیمار متواری می‌شود. دخترم با خروج از مغازه متوجه نبود محدثه شده و از زن بیمار درباره خواهرش می‌پرسد که آن زن به او پیشنهاد می‌دهد برادرش را پیش او بگذارد و دنبال محدثه برود. اما دخترم که از رفتار زن ترسیده بود شتاب زده، همراه برادرش به سمت خانه آمد و خبر مفقودشدن محدثه را به ما داد. دخترم حتی گفت که چند روز قبل از این اتفاق، آن دو زن را چند باری در محل دیده بود. با گزارش حادثه به پلیس، عکس محدثه را نیز پخش کردیم که خدا را شکرفرزندم خیلی سریع پیدا شد.
پدر محدثه که دو روز بی‌خبری از دخترش را بدترین روزهای زندگی و خانواده‌اش دانست، ادامه داد: «روز چهارشنبه نیز مثل روزهای قبلی در خیابان‌ها و مناطق مختلف شهر در جست و جوی دخترم بودیم که فرد ناشناسی تماس گرفت و گفت دخترم را در پارک اطراف منطقه «بهار» دیده است. سریع به محل رفتیم و آن فرد که از طریق شبکه‌های اجتماعی دخترم را شناخته بود گفت: «دیدم قد و قواره دخترک تنها شبیه به محدثه است اما مشخصات ظاهری‌اش متفاوت بود.چراکه دختری با موهای مشکی روی نیمکت نشسته بود. اسمش را که صدا زدم، سرش را بالا آورد و من را نگاه کرد.مطمئن شدم محدثه است اما خبری از موهای طلایی‌اش نبود.» انگارکه ربایندگان موهای طلایی دختر سه ساله‌ام را مشکی کرده بودند تا هویتش فاش نشود.درعین حال معتقدم اگر همراهی و مشارکت گسترده رسانه‌ها و مردم در اطلاع‌رسانی این اتفاق نبود نمی‌دانم الان محدثه در کجا و چه شرایطی بود.ضمن اینکه طی ماه‌های اخیر شاهد اتفاقات ناگواری در خصوص چند کودک ربایی در مناطق مختلف کشور بودیم وبه همین خاطر خدا می‌داند طی این چند روز چه بر من و مادر محدثه وخانواده هایمان گذشت. چرا که هر لحظه به یاد بلاهایی افتادیم که طی چند ماه اخیربرسر کودکان بی‌پناه افتاده و بر شدت نگرانی‌ها و دلشوره هایمان افزوده می‌شد. با این حال خدا را شکر می‌کنیم که دخترمان را بار دیگر به ما هدیه داد وازمردم ورسانه‌ها نیزسپاسگزاریم.»


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/17/457434/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر