اخبار
سرقت نامریی ازحساب طلافروش

گروه حوادث/ مرد کلاهبردار بعد از خرید مقداری طلا، به بهانه اینکه کارت عابر بانکش اشکال دارد، مرد طلافروش را پای دستگاه خود پرداز کشاند وبا ترفندی ماهرانه اطلاعات حساب بانکی او را به دست آورد و بعد هم نقشه سرقت‌هایش را کلید زد.مرد طلا فروش که بعد از چند روز متوجه برداشت‌های مشکوک از حساب‌اش شده بود به بانک رفت واطلاعاتی به‌دست آورد. بعد هم با طرح شکایتی، از پلیس فتا کمک خواست.
با توجه به اطلاعاتی که شاکی درباره حساب بانکی خود در اختیار کارآگاهان پلیس فتا قرار داده بود، آنان بلافاصله وارد عمل شدند.
در حالی که دزد نامریی بدون اطلاع از اینکه حساب بانکی این مرد از سوی پلیس تحت کنترل قرار گرفته است به برداشت‌های گاه و بیگاه خود ادامه می‌داد.بدین ترتیب پلیس توانست در مدت کوتاهی عامل برداشت‌ها را که یکی از مشتریان مرد طلا فروش بود شناسایی و بازداشت کند.  متهم نیزبه ناچار اعتراف کرد و ماجرای سرقت 50 میلیون تومانی از حساب مرد طلا فروش را پذیرفت.مرد شیاد گفت: «یک روز که برای خرید طلا به طلا فروشی رفته بودم به بهانه اینکه کارت عابر بانکم خراب است او را پای دستگاه خود پرداز کشاندم تا مبلغ را بدون کارت به حسابش واریز کنم. همان موقع هم اطلاعات لازم درباره مشخصات حساب بانکی مرد طلافروش را پرسیدم. او که تصور می‌کرد این پرسش‌ها برای انتقال وجه به حسابش لازم است همه اطلاعات را براحتی دراختیارم گذاشت. بعد از انتقال پول به حساب مرد طلا فروش، چند بار با پول‌هایش خرید‌های اینترنتی کردم. تصور می‌کردم اگر برداشت‌ها کم کم باشد او که گردش مالی بالایی دارد متوجه نخواهد شد. اما....سرهنگ حسن محمد‌نژاد -رئیس پلیس «فتا»ی مازندران در این باره گفت: متهم پس ازاعتراف بازداشت شد و تحقیقات تخصصی ازاوهمچنان ادامه دارد.سرهنگ محمدنژاد با توصیه به شهروندان، خواست هیچگاه کارت اعتباری و اطلاعات حساب‌های بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند. درعین حال رمز عبور کارت‌های عابر بانک خود را نیز به صورت دوره‌‌ای تغییر دهند و سامانه پیامکی حساب خود را فعال کنند تا از سوء‌استفاده و سرقت از حساب‌‌های بانکی آنان جلوگیری شود.

کشف اجساد مادر و دختر در خانه‌

گروه حوادث/ اجساد زن جوان و دختر خردسالش درحالی در خانه‌شان واقع در یکی از محلات شهر «ایذه» پیدا شد که هنوزروشن نیست چند روز از مرگ این مادر و فرزند می‌گذرد و آنها چگونه جان سپرده‌اند.
سرپرست فرمانداری ایذه دراین باره گفت: با اطلاع از کشف اجساد، نیروهای انتظامی و قضایی برای بررسی ماجرا تحقیقات‌شان را آغاز کردند و اجساد مادر و فرزند برای کالبدشکافی و مشخص شدن علت مرگ به پزشکی قانونی تحویل داده شد.وی گفت: شایع شده که اجساد قربانیان بیش از یک ماه در آن خانه بوده اما این موضوع شایعه‌ای بیش نیست؛ با توجه به گزارش‌های اعلام شده توسط مسئولان، مرگ مادر و دختر در حدود چهار روز گذشته بوده است. با این حال تیم جنایی منتظراعلام نظرپزشکی قانونی هستند تا ابعاد دیگراین پرونده روشن شود.
 آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/18/457437/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر