ترافیک افتتاح طرح‌ها در استان‌ها
گروه ایران زمین/ در روزهای پایانی دهه فجر افتتاح طرح‌های اقتصادی در استان‌های مختلف ادامه یافت تا زمینه اشتغال بسیاری از جوانان جویای کار فراهم شود.
زاهدان - معدن سنگ گرانیت «لار»زاهدان با اعتبار 10 میلیارد ریال یکی از این طرح هاست که با حضور «محمدرضا فیاض»مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت در این شهرستان افتتاح شد. «نادر میرشکار» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: می‌توان از این معدن سالانه چهار هزار تن سنگ گرانیت استخراج کرد. این معدن زمینه اشتغال 10 نفر را به‌ صورت مستقیم فراهم کرده است.
اهواز - عملیات اجرایی طرح ملی بازآفرینی شهری و تقاطع غیرهمسطح مسیر پل ششم در اهواز هم با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان آغاز شد. «عباس پورسلان»مدیر کل راه و شهرسازی خوزستان اظهارداشت: طرح بازآفرینی شهری در اهواز بخشی از طرح ملی بازآفرینی شهری است که همزمان در 20 استان کشور آغاز شده است. این طرح در زمینی به مساحت پنج هکتار تعریف شده و برای اسکان مجدد بخشی از اهالی شهر اهواز ساکن در سکونتگاه‌های غیر رسمی در نظر گرفته شده است.
سنندج - سه طرح راه و شهرسازی و منابع طبیعی نیز با اعتباری بیش از 22 میلیارد ریال در شهرستان سروآباد کردستان به بهره‌برداری رسید.
«فرزاد شمس»سرپرست فرمانداری سروآباد در این باره تصریح کرد: بهره‌برداری از راه روستایی ژریژه به کولیج در بخش مرکزی به‌طول چهار کیلومتر آغاز شد. طرح جنگلکاری دو منظوره در سطح 240 هکتار از اراضی ملی نیز به همت منابع طبیعی شهرستان سروآباد و با هدف احیای جنگل در منطقه پایگلان بخش مرکزی با اعتباری بیش از 2 میلیارد ریال افتتاح شد که در این منطقه گونه‌های درختی از نوع گونه‌های جنگلی اقتصادی کاشته می‌شود.
تبریز- آذربایجان شرقی هم با افتتاح و راه‌اندازی چندین طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان‌های مختلف همراه بود. چند طرح عمرانی و خدماتی در روستاهای منصورآباد، تازه کند، خشندرق، کلقان و نوشهر در بخش تیکمه داش شهرستان بستان آباد شامل احداث پل، آسفالت‌ریزی، جدول گذاری، دیوارسنگی، پارک روستایی، خانه ورزش با بیش از 11 میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد. هشت طرح عمرانی، خدماتی و صنعتی نیز در شهرستان بناب افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. برای احداث، تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها 87میلیارد ریال هزینه شده است.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/19/457446/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر