آن‌سوی خبر«اینستاگرام» به دنبال بازنشر پست
در «استوری»

اینستاگرام تأیید کرده که در حال حاضر مشغول آزمایش قابلیتی به‌ نام Regram جهت بازنشر پست‌های فید کاربری در استوری‌ها است. ظاهراً این قابلیت برای تست در دسترس تعداد محدودی از کاربران قرار گرفته و احتمالاً پس از مدتی برای عموم نیز منتشر می‌شود.
به‌گزارش ورج، اگر دسترسی به این قابلیت آزاد باشد، وقتی که روی آیکون اشتراک‌گذاری زیر هر پست اشاره می‌شود گزینه‌ای تحت عنوان «Add post to your story» مشاهده می‌شود که برای ارسال مستقیم پست به استوری کاربرد دارد.
البته اگر کاربران نحوه اشتراک‌گذاری پست‌ها را نپسندند، می‌توانند در تنظیمات حریم شخصی اپلیکیشن‌ها آن را تغییر دهند. برای این کار لازم است از تنظیمات اینستاگرام به بخش Story Settings مراجعه کرده و گزینه Allow Resharing to Stories را غیر فعال کرد.با کمک این قابلیت می‌توان ابعاد عکس را عوض کرد، آن را به جهت دلخواه چرخاند یا اینکه دو حالت مختلف برای ظاهر آن پست در نظر گرفت. گفتنی است که قابلیت Regram تنها یکی از آپدیت‌های پرشماری است که اینستاگرام در هفته‌های گذشته برای بخش استوری‌هایش عرضه کرده است.این اپلیکیشن اخیراً حالت تایپ را به استوری‌ها اضافه کرده و پیش از آن نیز پشتیبانی از تصاویر گیف را برای این بخش به ارمغان آورده بود. حالا نیز با اضافه شدن گزینه بازنشر پست در استوری، اینستاگرام کاری کرده که کاربران برای اشتراک‌گذاری پست‌ها در استوری نیازی به گرفتن اسکرین شات نداشته باشند.

گوشی پیکسل «گوگل» خبرساز شد
عده‌ای از مالکان موبایل‌های گوگل قصد دارند به طور دسته‌جمعی از این شرکت شکایت کنند. آنها ادعا می‌کنند گوگل با علم به معیوب بودن موبایل‌هایش، آنها را به مردم فروخته است.
به گزارش مهر، مالکان گوشی‌های پیکسل و پیکسل XL گوگل با مشکلاتی درخصوص میکروفون این دستگاه‌ها روبه‌رو شدند. در همین راستا به نظر می‌رسد آنان قصد دارند به طور دسته جمعی از گوگل شکایت کنند. طبق گزارش‌های مختلف، صاحبان این گوشی‌ها ادعا می‌کنند میکروفون‌های دستگاه‌هایشان از ابتدا معیوب بوده و گوگل نیز با وجود اطلاع از این امر، آنها را در نخستین نسل از دستگاه‌های پیکسل به کار برده است. به بیان دیگر این شرکت، موبایل‌های معیوب را از عمد به کاربران فروخته است. از سوی دیگر گوگل در مارس ۲۰۱۷ به وجود مشکلاتی در میکروفون‌های موبایل اعتراف کرد. حال آنکه این شرکت ادعا می‌کرد کمتر از یک درصد موبایل‌های پیکسل و پیکسل ایکس‌ال با چنین مشکلی روبه‌رو هستند.

ممنوعیت سختگیرانه در فرانسه برای رانندگان
دادگاه عالی قانونگذاری فرانسه در حال تصویب قانون جدید ترافیکی است که طی آن رانندگان حتی در حالت توقف، پارک و در یک خودرو با موتور خاموش نیز امکان استفاده از تلفن همراه خود را ندارند. به گزارش فیگارو، این قانون برای معکوس کردن روند رو به رشد تلفات رانندگی در فرانسه وضع شده و می‌تواند به اصلاح وضعیت کنونی ترافیک در این کشور کمک کند. در نتیجه این قانون رانندگان دیگر امکان چک، بررسی و استفاده از موبایل خود را بجز در اماکن مشخص ندارند . رانندگانی که این قانون را رعایت نکنند، با کسر امتیاز از گواهی‌نامه مواجه شده و مجبور به پرداخت جریمه ۱۳۵ یورویی هستند. تصویب این قانون آخرین تلاش مقامات دولتی فرانسه برای کاهش مرگ و میر است. اخیراً نیز دولت فرانسه تصمیم گرفته  محدودیت سرعتی در دو لاین جاده‌ای را به ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت کاهش دهد. همان‌طور که انتظار می‌رود، همگان از تصویب چنین قانونی راضی به نظر نمی‌رسند؛ برخی از کارشناسان ترافیکی و قانونگذاری فرانسه چشم‌انداز کوتاه‌‌مدتی را برای این قانون پیش‌بینی کرده‌اند و بر این باورند که تشویق مردم برای استفاده از تلفن همراه در هنگام توقف، سیاست بهتری است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/8/457471/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر