پاسخ منفی وزیر دفاع امریکا برای ارائه گزینه‌های نظامی علیه ایرانیک روزنامه امریکایی در گزارشی به نقل از برخی مقام‌های این کشور گزارش داد که وزیر دفاع این کشور، در ماه مه ‌به درخواست رئیس‌جمهوری برای ارائه طرح‌هایی درباره گزینه‌های نظامی علیه ایران جواب رد داد. به گزارش فارس، واشنگتن پست در این گزارش که به نفوذ وزیر دفاع امریکا در دولت کنونی این کشور و حرف نشنوی او از دونالد ترامپ در موضوع ایران پرداخت، نوشت: «این روزها نفوذ متیس در سراسر دولت (امریکا) شعاع افکنده است. او در مکان‌هایی چون افغانستان و سومالی خواستار باقی ماندن نیروهای امریکایی است و در برابر خواسته‌های رئیس‌ جمهوری برای خروج مقاومت می‌کند. او در قبال ایران و کره‌شمالی، میل ترامپ برای نشان دادن توانمندی نظامی (امریکا) را فرونشانده و محدود کرده است.»
در گزارش این روزنامه آمده است: «اواخر ماه مه ‌بود که در یک لحظه حساس، مقامات امریکایی به طور فزاینده‌ای از رفتار تهاجمی ایران نگران شده بودند. متیس برای چند هفته بود که در برابر خواسته‌های کاخ سفید برای ارائه گزینه‌های نظامی در قبال ایران مقاومت کرده بود. در آن زمان بود که ترامپ به روشنی تصریح کرد که او از پنتاگون خواستار ارائه یک مجموعه‌ای از طرح‌ها است که شامل هدف قرار دادن کارخانه‌های تولید موشک‌های بالستیک ایران یا هدف قرار دادن قایق‌های تندرو ایرانی شود؛ قایق‌هایی که به صورت روزمره کشتی‌های نیروی دریایی امریکا را آزار می‌دادند.»
بنا بر این گزارش، رئیس‌ جمهوری امریکا درباره قایق‌های تندرو ایرانی از اعضای دولتش سؤال می‌کرد: «چرا ما نمی‌توانیم آنها را غرق کنیم؟» به گفته چند مقام امریکایی، پس از تأکید‌های ترامپ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و اعضای دفترش درخواست رئیس ‌جمهوری را در یک تماس ویدئو کنفرانسی باوزیر دفاع امریکا مطرح کردند اما متیس این درخواست را رد کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/3/457491/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر