دیگه چه خبر
درخواست امریکا از ایران
 برای باز کردن کانال ارتباط

یک روزنامه امریکایی از تلاش‌های مختلف مقامات دیپلماتیک امریکا برای باز کردن کانال ارتباطی برای مذاکره با ایران خبر داد؛ بهانه این مذاکرات  گفت و گو برای آزادی چند زندانی عنوان شده است. به گزارش تابناک، «وال استریت ژورنال» می‌گوید کاخ سفید در دسامبر ۲۰۱۷ به دنبال ایجاد کانالی مستقیم برای مذاکره با ایران درباره آزادی زندانیان دو طرف بوده است.چنانچه این گزارش صحت داشته باشد می‌توان آن را به منزله نخستین تلاش دیپلماتیک دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری امریکا در این زمینه تلقی کرد.وال استریت ژورنال تأکید می‌کند برغم حداقل سه بار تلاش واشنگتن برای بازکردن این کانال ارتباطی، ایران
 به پیشنهاد ارائه شده روی خوش نشان نداده و همچنان از تعامل با امریکا امتناع می‌کند.گفته می‌شود در حاشیه نشست وین که اواسط ماه دسامبر برگزار شد، «تام شانون» معاون سیاسی وزارت خارجه امریکا موضوع زندانیان خارجی را با مقامات ایرانی در میان گذاشته است.

ارسال پرونده یک متهم کشف حجاب به دادگاه
رئیس ‌کل دادگستری استان تهران گفت که پرونده یکی از متهمان کشف حجاب‌های اخیر برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.
به گزارش تسنیم، غلامحسین اسماعیلی درباره پرونده افراد دستگیر شده در اغتشاشات اخیر هم افزود: تعداد کمی از این پرونده‌ها به دادگاه انقلاب ارجاع شده و اکثریت پرونده‌ها به عنوان جرم عمومی و در حد اخلال در نظم و تخریب و امثال آن که جنبه امنیتی از نظر دادسرا نداشته، به دادگاه‌های کیفری دو ارجاع شده است. به گفته وی، از بازداشت‌شدگان متهمان اغتشاشات اخیر در تهران، تا هفته قبل تنها یک الی دو نفر در بازداشت بودند. اسماعیلی درباره پرونده‌های حقوق‌های نجومی هم گفت: تعدادی از پرونده‌ها در شرف صدور حکم است. پیش‌بینی می‌شود ظرف یک تا دو هفته آینده احکام این پرونده‌ها صادر شود.

 تکرار ادعاهای عربستان علیه ایران
عربستان چهار شهروند خود را به همکاری با ایران به منظور انجام عملیات تروریستی در آن کشور متهم کرد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه سعودی عکاظ، دادستانی کل عربستان مدعی شد که نظام ایران به منظور ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در عربستان برخی عناصر تروریستی را در ایران آموزش داده‌اند تا بمب‌های C4 و TNT بسازند و در عربستان عملیات تروریستی انجام دهند. دادستانی عربستان چهار شهروند خود را به سفر به ایران به منظور فراری دادن برخی متهمان و قاچاق اسلحه از طریق خلیج (فارس) به عربستان متهم کرد.

 تأیید بازداشت دو دانشجوی دانشگاه تهران
محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران از علت بازداشت دانشجویان این دانشگاه ابراز بی اطلاعی کرد. وی با بیان اینکه «به طور جدی پیگیر علت بازداشت و وضعیت چند دانشجوی بازداشتی اخیر دانشگاه هستیم» به ایسنا گفت: دو نفر از دانشجویان دانشگاه تهران که طی چند روز گذشته بازداشت شده‌اند، هیچ گونه سابقه بازداشتی در گذشته نداشته‌اند و مورد ویژه‌ای نیز در دانشگاه از سوی آنها وجود نداشته است. وی با بیان این که «مسئولان امنیتی همه اطلاعات در این خصوص را در اختیار ما قرار نمی‌دهند» افزود: مسئولان دانشگاه در جریان بازداشت چند دانشجوی بازداشتی روزهای اخیر نبودند و دانشگاه هیچ وقت موافق بازداشت دانشجویان نیست.

 دستگیری سرشبکه آشوب‌های دی‌ماه در قزوین
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: سرشبکه و مرتبط رسانه‌ای ضدانقلاب و یکی از لیدرهای اصلی ناآرامی‌های اخیر با هوشیاری دستگاه‌های امنیتی استان، طی اقدامات پیچیده فنی و اطلاعاتی و هماهنگی دستگاه قضایی دستگیر شد. حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی به فارس گفت: این فرد هماهنگ کننده بی حرمتی و به آتش کشیدن مساجد، حوزه‌های علمیه و حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح استان بوده است. به گفته وی، متهم دستگیر شده با جمع‌آوری تصویربرداری از اقدامات، آنها را برای ضد انقلاب ارسال می‌کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/3/457492/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر