آمادگی بانک سرمایه‌گذاری دولتی فرانسه برای تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی با ایرانمسئولان بانک سرمایه‌گذاری دولتی فرانسه (بی.پی.آی) از آمادگی خود برای همکاری با ایران در زمینه فاینانس پروژه‌های اقتصادی دو کشور خبر دادند. مسئولان این بانک، این اظهارات را در دیدار با رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران عنوان کرده‌اند که به فرانسه سفر کرده است.
به گزارش ایرنا، محمد خزاعی در این دیدار اعلام کرد: ایران آماده است با بانک «بی.پی.آی» در زمینه ایجاد یک افق همکاری بانکی درازمدت و با هدف بهره‌مند شدن شرکت‌های فرانسوی و ایرانی از مزایای آن همکاری کند. وی با بیان اینکه امروز اینجا هستیم تا در مورد تسهیل مسیر سرمایه‌گذاری و حمایت از فعالیت شرکت‌های دو کشور صحبت کنیم، گفت: برای ما تعیین محدوده همکاری مالی در یک چشم‌انداز بلندمدت که شرکت‌های دو طرف بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شوند، بسیار مهم است. خزاعی خاطرنشان کرد: واگذاری پروژه‌ها و جذب تأمین مالی خارجی و حرکت در مسیر توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی داخلی را به‌خاطر احتیاط و ترس سایر کشورها و شرکت‌های خارجی از سرمایه‌گذاری و تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی و تجاری، متوقف نخواهیم کرد.
مسئولان بانک سرمایه‌گذاری دولتی فرانسه(بی.پی.آی) نیز در این دیدار اعلام کردند با حمایت دولت فرانسه این بانک کاملاً آماده است تا با ایران در زمینه فاینانس پروژه‌های اقتصادی دو کشور همکاری کند. مسئولان این بانک فرانسوی همچنین هدف خود را نهایی کردن این توافق عنوان کرده‌اند.
محمد خزاعی معاون وزیر و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران در چارچوب همکاری های بانکی جمهوری ایران و فرانسه و به منظور مذاکره با مقامات بانکی و اقتصادی فرانسه در مورد سند همکاری بانک سرمایه‌گذاری دولتی با بانک مرکزی کشورمان برای پنج روز به پاریس سفر کرده است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6715/1/457538/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر