اخبار
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
همان‌هایی که با زور بنگاه‌های اقتصادی را به وزارتخانه چسباندند دنبال نقدند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آستانه روز زن و تولد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: باید سیاست‌های معطوف به زنان تولید و گسترش پیدا کند و در سیاستگذاری‌ها این موضوع را مد نظر قرار دهیم.
 دکتر علی ربیعی در نشست بانوان و مشاورین امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و با حضور دکتر معصومه ابتکار رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: اگر اصرار دارم که مدیریت زنانه گسترش پیدا کند به خاطر این است که سیاست‌های معطوف به زنان گسترش یابد.
وی تأکید کرد: ما باید بتوانیم وضعیت زنان را بهبود ببخشیم و به‌ عنوان یک مسأله مهم موضوع آنها را مورد توجه قرار دهیم و امیدوارم که بتوانیم اینها را پیش ببریم و اگر می‌خواهیم موفقیت‌های بزرگ حاصل شود باید موفقیت‌های کوچک تعریف شوند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بزرگترین وزارتخانه اجتماعی کشور است که 300 میلیون بار مراجعه به وزارتخانه ما به‌ دلیل تولد، بیماری، ازدواج، مرگ و.... وجود دارد و هر فرد به طور متوسط 20 بار مراجعه دارد.
وی ادامه داد: اما این بعد وزارتخانه خیلی خوب درک نشد و برخی هم نقدهایی انجام می‌دهند. ربیعی گفت: در گذشته به غلط بنگاه‌های اقتصادی را به زور و اجبار به وزارتخانه چسباندند و حالا همان‌ها قضاوت می‌کنند و به‌ دنبال نقد می‌گردند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ما هم‌اکنون با زنان سرپرست خانوار، زنان معلول در معرض آسیب، زنان سالمند تنها، سالمندی زنان و زنان کارگر  مواجه هستیم که وزارتخانه نیز به فکر آنان هم هست چرا که ممکن است زنان بیشتر مورد ظلم واقع شوند. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وی در ادامه گروه‌های خودیار محله را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در این زمینه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از وزارتخانه‌های دیگر کار کرده است.

عمل پیشرفته لیزیک با تعرفه دولتی امکانپذیر شد

دستگاه فوق پیشرفته «لیزر اگزایمر» به همت بیمارستان شهید لبافی‌نژاد نصب و راه‌اندازی شد. دکتر بهرام عین اللهی  رئیس قطب چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: دستگاه فوق پیشرفته «لیزر اگزایمر» که در کلینیک شهید دکتر لبافی‌نژاد وابسته به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سازمان تأمین اجتماعی نصب و راه‌اندازی شده است؛ اوایل تیرماه سال ۱۳۹۶ خریداری شده و آماده بهره‌برداری و ارائه خدمات به بیماران و مردم با تعرفه دولتی و مناسب‌تر از نرخ اصلی است. رئیس بخش چشم بیمارستان شهید لبافی‌نژاد در خصوص تمهیدات لازم جهت راه‌اندازی این دستگاه، افزود: در این راستا اقدامات مقدماتی شامل بررسی فضای موجود و طرح نقشه بازسازی اتاق عمل و تمهیدات لازم جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز صورت پذیرفت. عین اللهی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ عمل جراحی چشم با کمک این دستگاه با موفقیت انجام شده، خاطرنشان کرد: پس از انجام تست‌های مقدماتی و آماگی‌های لازم، نخستین عمل لیزیک در آبان ماه سال‌جاری توسط بنده با موفقیت انجام شد و هم‌اکنون نیز با گذشت ۴ ماه از شروع به کار اتاق عمل، حدوداً ۴۰ بیمار تحت درمان زیر نظر استادان قرار گرفته و همه این اعمال نیز با موفقیت به پایان رسیده است. وی افزود: به منظور تسهیل در امور مراجعان و بیماران و همچنین کاهش زمان انتظار آنها تمهیداتی در نظر گرفته شده که امید است روز به روز شاهد افزایش تعداد متقاضیان بوده و بتوانیم در این راه خدمتگزاری شایسته برای مردم کشورمان باشیم.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/7/460733/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر