گفت‌وگوی «ایران» با محمدرضا یزدانی خرم، رئیس سابق فدراسیون کشتی

گواهی پزشکی را اتحادیه جهانی به ما پیشنهاد کرد


محمد محمدی سدهی
پس از استعفای رسول خادم و اصرار به کناره‌گیری از ریاست فدراسیون کشتی، گمانه‌زنی‌هایی صورت گرفت مبنی بر اینکه وزارت ورزش گزینه‌هایی برای سرپرستی فدراسیون کشتی در نظر گرفته است. بر اساس شنیده‌ها و اخبار تأیید نشده، قرار است سرپرست احتمالی فدراسیون کشتی یکی از چهره‌های خوشنام و از بدنه کشتی باشد و در این میان نام‌هایی نیز مطرح شد که محمدرضا یزدانی‌خرم یکی از گزینه‌های سرپرستی فدراسیون کشتی به حساب می‌آید و در صورتی که خادم مجاب به ادامه کار در فدراسیون کشتی نشود، وزارت در روزهای آتی سرپرست این فدراسیون را انتخاب خواهد کرد.
رئیس سابق فدراسیون کشتی به خبرنگار «ایران» می‌گوید: «بهتر بود که خادم پیش از مطرح کردن موضوع اسرائیل با ما مشورت می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد و باعث شد  جنجال‌هایی به وجود بیاید. در سال‌های گذشته مسائل اسرائیل برای ما حل شده بود و هیچ مشکلی وجود نداشت اما کسانی که به خادم مشورت می‌دادند، افراد موجهی نبودند.»
محمدرضا یزدانی خرم ادامه می‌دهد: «مسائل این چنینی باید در حوزه ورزش حل شود و نباید این موارد به مجلس  یا به دولت کشیده شود. علاوه بر این کشتی اسرائیل عملکرد مناسبی ندارد و نباید این تیم را جدی بگیریم و می‌توانیم پیش از حضور در مسابقات مانع مواجهه با حریفان اسرائیلی شویم.»
او درخصوص چگونگی عدم مواجهه با کشتی گیران اسرائیل می‌افزاید: «قبل از اعزام اسامی تیم‌ها و نفرات شرکت کننده می‌آید و تیم‌ها به دو گروه تقسیم می‌شوند و ما می‌توانیم در گروهی غیر از اسرائیل قرار بگیریم و با توجه به ضعف کشتی‌گیران اسرائیلی و حذف آنها در مراحل ابتدایی از مواجهه در مراحل ابتدایی با اسرائیل جلوگیری کنیم.» رئیس سابق فدراسیون کشتی با اشاره به راه‌های منسوخ شده‌ای همچون گواهی پزشکی می‌گوید: «گواهی پزشکی را اتحادیه جهانی کشتی به ما پیشنهاد کرد و ما در آن زمان با کمک این اتحادیه توانستیم از این راه برای عدم مقابله با نمایندگان اسرائیل استفاده کنیم. راه‌های دیگری هم برای عدم مقابله با نمایندگان اسرائیل وجود دارد که بهتر است این راه‌ها مسکوت بماند تا اسرائیلی‌ها متوجه این موضوع نشوند.»
یزدانی خرم در ادامه ریاست خادم را در کشتی ضعیف می‌داند و می‌افزاید: «از زمان حضور خادم کشتی ما کاملاً افت کرده، ما در دوره‌های گذشته با حضور در تمامی مسابقات به روی سکو می‌رفتیم اما در مسابقات جهانی پاریس تیم کشتی آزادمان در رده نهم قرار گرفت.» او بیان می‌کند: «با وجود نهمی ایران در مسابقات جهانی تیم ملی به جام جهانی دعوت شد و این موضوع نشان می‌دهد که در صورت عدم حضور کشتی ما در مسابقات، کشتی دنیا اعتباری نخواهد داشت. آنها منت ما را هم می‌کشند و نمی‌توانند قدرتی همچون ایران را به همین راحتی کنار بگذارند.»
رئیس سابق فدراسیون کشتی که براساس شنیده‌ها به عنوان یکی از گزینه‌های سرپرستی این فدراسیون معرفی شده، می‌گوید: «از این موضوع خبر ندارم اما من سرباز نظام هستم و در هر شرایطی حاضرم به کشتی کمک کنم. البته فدراسیون کشتی بدهی‌های زیادی دارد و علاوه بر این تیم‌های ما هم اکنون مدعی نیستند و رسیدن به جایگاه اصلی زمانبر است.»

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/23/460764/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر