دادستان تهران خبرداد

24 ماه حبس تعزیری برای یکی از دختران معترض به حجاب


دادستان تهران از صدور حکم 24 ماه حبس تعزیری برای یکی از دختران موسوم به خیابان انقلاب خبرداد و از حکم دادگاه تجدیدنظر بابت تعلیق این حکم به مدت 21 ماه انتقاد کرد. وی همچنین تأکید کرد که مدیران اداره‌ها باید پاسخگوی حجاب کارمندان خود باشند.
به‌گزارش میزان، عباس جعفری دولت آبادی در هفتمین جلسه دادستانی تهران پیرامون آسیب‌های اجتماعی، با موضوع عفاف و حجاب، درباره پرونده زنی که در خیابان انقلاب با برداشتن روسری کشف حجاب کرده بود، گفت: این زن به اتهام تشویق مردم به فساد از طریق کشف حجاب در منظر عام و تظاهر به عمل حرام و ظاهر شدن در اماکن عمومی بدون حجاب شرعی به ۲۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. وی، ضمن انتقاد از تعلیق ۲۱ ماه از این مجازات برای مدت پنج سال، درباره اعتراض دادستانی به این بخش از رأی افزود: تعلیق حکم دادگاه در امور منافی عفت برخلاف بند پ ماده ۴۷ قانون مجازات اسلامی است و دادستانی تهران پیگیر نقض این حکم است.
جعفری دولت آبادی همچنین درباره پرونده وضعیت نخستین متهمی که به جرم تجاهر به کشف حجاب تحت تعقیب قرار گرفت، اظهارکرد: حسب اعلام پزشکی قانونی، نامبرده «نیازمند درمان دارویی طولانی مدت تحت نظر روانپزشک است». وی مقابله با هرگونه تجاهر، تظاهر، ساختارشکنی در مورد حجاب را ضروری خواند و از پلیس و قضات خواست از هیاهو‌ها نترسند.
دادستان تهران در ادامه، رویکرد فعلی نسبت به بدحجابی را در دو عنوان مسامحه و ساختارشکنی تقسیم‌بندی کرد و اظهار داشت: عدم رعایت حجاب از سوی بانوان غالباً از باب مسامحه و بدون عمد است، اما اخیراً رویکرد ساختارشکنانه از سوی تعدادی انگشت‌شمار از زنان اتخاذ شده که ناشی از تبلیغات شبکه‌های ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی معاند نظام است.
دادستان تهران در ادامه یکی از پرونده‌های دادسرای تهران را تشریح کرد و گفت یک مرد دارای تابعیت ایرانی امریکایی و همسرش در جهت استحاله فرهنگی جامعه تلاش می‌کردند.
وی تبلیغ علیه حجاب را یکی از برنامه‌های این زوج عنوان کرد و افزود: از خانه این زن و شوهر بیش از ۲۸۰۰ لیتر مشروبات الکلی خارجی و دست‌ساز کشف شده است، آنان در خانه خود میهمانی‌های مختلط برگزار می‌کردند و میهمانان مدعو آنان غالباً دیپلمات‌های کشور‌های خارجی بوده‌اند. متهمان اقرار کردند برخی هنرمندان را به افتتاحیه‌های مراسم دعوت می‌کردند تا آنان را به دیپلمات‌ها معرفی کنند. آنان با تهیه ویزا، هزینه سفر هنرمندان مسأله‌دار را به خارج از کشور جهت فعالیت تأمین کرده و وام‌های متعدد به برخی از هنرمندان داده‌اند و اذعان کرده‌اند راه‌اندازی گالری هنری از سوی آنان که با حمایت مالی بیگانگان صورت گرفته، پوششی برای جذب و فراخوان هنرمندان ایرانی بوده است.
دادستان تهران از جمله اقدامات دیگر متهمان را پیش‌بینی اتاق‌هایی برای انجام اعمال منافی عفت و استعمال مواد مخدر برشمرد و گفت: متهمان غیر از خانه و گالری هنری در تهران، محل‌های دیگری را برای همین منظور در شهر‌های تهران، یزد و شیراز در اختیار گرفته بودند و با برگزاری تئاتر با موضوع فمینیست، در اجرای بخشی از پروژه استحاله فرهنگی به نام «پیله حجاب» از هنرمندان برای اجرای نمایش‌هایی دائر بر نفی حجاب و ارزش‌های اسلامی با هدف تغییر ذائقه فرهنگی دینی جامعه مخاطبان بهره‌برداری می‌کردند. به گفته جعفری دولت آبادی، این زن و شوهر به موجب حکم دادگاه به حبس‌های سنگین محکوم شده‌اند.دادستان تهران سیاسی کردن حجاب را برنامه دشمن دانست و با تأکید بر تداوم برخورد پلیس با افراد ساختارشکن در حوزه حجاب اظهارکرد: دادستانی تهران برای توقف خودروی رانندگانی که حجاب شرعی ندارند، دستور کتبی صادر کرده و حسب اعلام پلیس، ظرف دو ماه گذشته ۳۱۲۰ دستگاه خودرو به‌دلیل کشف حجاب، مزاحمت نوامیس، آلودگی صوتی و مانند آن توقیف شده است.
وی توجه دستگاه‌های دولتی به حجاب را شرط اصلی برای احترام به این ارزش در جامعه دانست و افزود: دستگاه‌های دولتی بویژه بیمارستان‌ها که با مردم زیاد سر و کار دارند باید به رعایت حجاب و پوشش کارکنان خود اعم از زن و مرد توجه داشته باشند و پاسخگوی بدحجابی کارمندان اداره‌ها مدیران آنها هستند که باید معرفی شوند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/3/460788/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر