دیگه چه خبر
ادامه مباحثه ایازی و مطهری درباره حجاب

بحث درباره موضع شهید مطهری درباره حجاب اجباری با پاسخ آیت‌الله سیدمحمدعلی ایازی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم به علی‌مطهری نایب رئیس مجلس ادامه یافت. در حالی که علی مطهری ضمن رد وجود حجاب اجباری گفته بود: «اینکه گفته می‌شود شهید مطهری با حجاب اجباری مخالف بود سندیت ندارد» و از مجموع مستندات برمی‌آید که «نظر استاد مطهری این بوده است که مطرح شدن الزام حجاب در اسفند ١٣٥٧ زودهنگام بوده است»؛ روز گذشته آیت‌الله ایازی در کانال تلگرامی خود نوشت: «جناب آقای علی مطهری در نقدی که به اینجانب درباره‌ حجاب اجباری و توضیح کلام وارد کرده‌‌‌اند، به‌خوبی به کلام استاد شهید مطهری توجه نکرده‌اند. واکنش استاد به سخنرانی امام درباره‌ حضور زنان بی‌حجاب در ادارات بود و نه در خیابان‌ها و دلیلش این بود که دولت می‌تواند در محدوده‌ تشکیلاتی که بودجه‌ آن را خود می‌‌‌دهد، قوانین و مقررات وضع کند و اتفاقاً صحبت ایشان هم انتقاد به این صحبت بود و معتقد به این کار نبودند و کلام ایشان در این باره صراحت دارد. شاهد بر این مسأله هم این است که وقتی امام در سال‌های 61 به بعد شنیدند که حاجی بخشی - از افراد حزب‌اللهی- در خیابان‌ها متعرض زنان بی‌حجاب شده، دستور دادند که با او برخورد بشود. یعنی ایشان نظرشان حتی پس از شرایط استقرار، مخالفت با برخورد با افراد بی‌حجاب بود».

افشای نقشه موساد برای ترور15 دانشمند ایران

«رونن برگمن»، روزنامه‌نگار صهیونیست در کتاب خود از نقشه چند سال پیش موساد برای ترور 15 دانشمند هسته‌ای ایران و نیز صرف هزینه دو میلیارد دلاری تل‌آویو جهت «مقدمات» حمله هوایی علیه ایران پرده برداشت.به گزارش ایرنا، تارنمای امریکایی پولیتیکو با انتشار بخش‌هایی از کتاب این روزنامه‌نگار رژیم صهیونیستی نوشت: ترور دانشمندان هسته‌ای، بخشی از راهبرد اسرائیل برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بود. پولیتیکو با اشاره به سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به امریکا و دیدار با دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا علیه توافق هسته‌ای ایران نوشت اکنون که این دو علیه توافق هسته‌ای ایران نقشه می‌کشند، ارزش آن را دارد تا بار دیگر به این فصل از تاریخ نگاهی بیندازیم.

اعتراف قطر به اشتباه در پیروی از عربستان

سخنگوی وزارت خارجه قطر به اشتباه کشورش در پیروی از عربستان سعودی و فراخواندن سفیر خود از تهران در ماجرای قطع رابطه دیپلماتیک ریاض با تهران معترف شد. به‌گزارش ایسنا، لولوه الخاطر سخنگوی رسمی وزارت خارجه قطر در گفت‌وگو با روزنامه الشرق گفت: «کشور قطر به‌منظور منسجم شدن با محیطش و بدون اینکه منافع مستقیم داشته باشد سفیرش را از تهران فرا خواند و بعد از آن دیدیم کشورهایی که به‌خاطر آنها روابط‌مان را قطع کردیم درهای‌شان را به روی ما بستند و کسانی که روابط دیپلماسی‌مان را با آنها قطع کرده بودیم در‌هایشان را به روی ما باز کردند»او همچنین با اشاره به اینکه بیشتر کالاهای وارداتی قطر از مسیر ایران آورده می‌شود، ادامه داد: «از سرگیری روابط دیپلماسی با ایران امری طبیعی است زیرا ما هر روز نیازمند هماهنگی و همکاری با آنها هستیم و قطع روابط در این وضعیت معنا نمی‌دهد». همزمان با این اظهارات محمدبن‌سلمان، ولیعهد عربستان در جریان سفرش به مصر با این ادعا که «ایران ببر کاغذی است» در رابطه با بحران در روابط ریاض- دوحه گفت: «خودم را مشغول این مسأله نمی‌کنم و پرونده قطر را به فردی سپردیم که رتبه آن کمتر از وزیر است».


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/3/460789/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر