اخباردر گفت و گو با «ایران»:
کرباسچی: به حکم حبس یکساله ام  اعتراض کردم

دبیرکل حزب کارگزاران از اعتراض به حکم یک سال حبس خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام» خبر داد.غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگو با «ایران» در تشریح جزئیات این پرونده گفت: این پرونده تقریباً دو سال در جریان بود و در این مدت در جلسه دادگاه حاضر شدم و به اتهامات مطرح شده از سوی دادگاه پاسخ دادم.وی افزود: شاکی این پرونده اطلاعات سپاه است و ابتدا این پرونده به دادسرای ویژه روحانیت ارسال شد که بعد از اینکه این دادسرا پرونده مذکور را قبول نکرد، پرونده به دادسرای انقلاب اوین ارسال شد. دبیرکل حزب کارگزاران در رابطه با آخرین جلسات دادگاه پیش از صدور حکم گفت: آخرین جلسه دادگاه حدود 20 روز قبل برگزار شد و در این جلسه از سوی قاضی پرونده اتهام تبلیغ علیه نظام مطرح شد. کرباسچی افزود: دیروز صبح  حکم یکسال حبس به من ابلاغ شد که طبق قانون به حکم اعتراض زدم و باید منتظر ادامه روند پرونده و نتیجه اعتراض بود. به گزارش ایران آنلاین به نقل از حزب کارگزاران، موارد اتهامی کرباسچی  برخی سخنانش در مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها، انتشار عکس رئیس دولت اصلاحات و وزیر اطلاعات در صفحه اینستاگرامش، موارد سخنرانی در جلسه افطار رئیس جمهوری و مواردی دیگر است.


سردار سلامی:
توان دفاعی غیر قابل مذاکره است

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه ما امروز از مرز مهار فناوری‌ها عبور کرده‌ایم، تأکید کرد: توان دفاعی کشور غیر قابل مذاکره و توقف است و هیچ کشوری توانایی کنترل قدرت دفاعی ایران را ندارد.به‌گزارش فارس، سردار حسین سلامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای صنعتی سپاه که در محل سپاه تهران بزرگ برگزار شد، افزود: رابطه‌ای که کشور‌های دیگر و قدرت‌های متخاصم می‌توانند با ما ایجاد کنند، چیزی جز پذیرش واقعیت ظهور ایران به‌عنوان قدرتی دارای منطق و اعتبار در عرصه بازدارندگی نیست.سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه هم طی سخنانی در جشنواره سرباز  گفت: امروز با وجود دشمنی‌ها و اقدامات استکبار و دشمنان، مدافعین توسعه دفاعی در کشور بیش از گذشته است و دولت و مجلس و همه و همه در موضوع موشکی بخصوص موشک‌های زمین به‌زمین یکپارچه شده و پای کار هستند. در گذشته ما باید کلی به نهادها برای اقدامات توضیح می‌دادیم ولی الان این‌طور نیست و تولیدات ما نسبت به‌گذشته 3 برابر شده است.

آیت‌الله سبحانی:
غیرمجتهدان درباره حجاب اظهارنظر نکنند

یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حجاب واجب الهی است، گفت: افراد غیرمجتهد نباید درباره حجاب که جزو مسلمات دین است، اظهار نظر کنند. به گزارش انتخاب آیت‎الله العظمی جعفر سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان اینکه علامه طباطبایی هیچ وقت «من من» نمی‌کرد ولی کلمه «نمی‌دانم» خیلی بر زبان ایشان جاری بود، به سفارشی از امام خمینی(ره) به روحانیت، اشاره کرد و افزود: «ایشان می‌فرمودند مبادا روحانیون در کاری دخالت کنند که صلاحیت آن را ندارند».وی در این باره تأکید کرد: «همان طور که روحانیت در مسائل فیزیک و شیمی و علوم دیگر اظهار نظر نمی‌کند دیگران هم نباید در مورد حلال و حرام و مسائل دینی که در آن علم ندارند دخالت کنند».آیت‌الله سبحانی با تأکید بر اینکه اظهار نظر در مورد حجاب نباید از سوی افراد غیرمجتهد باشد، اضافه کرد: «چیزی که حرام است اجباری بودن و نبودن آن معنایی ندارد. حجاب جزو مسلمات دین است و در قرآن کریم آیه‌های زیادی در این مورد وجود دارد.»آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/3/460790/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر