معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد

آغاز طرح گفت‌وگوی ملی خانواده در 11 استان
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به این‌که هفت مـــــــــــــــعاون وزیر و 46 مدیرکل خانم در دولت انتخاب شده‌اند، گفت:روند به کارگــــــیری زنان در دولت هم قابل قدردانی است و هم جای نقد دارد.
به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در حاشیه جلسه هیأت دولت با اشاره به این‌که براساس مصوبه رئیس‌جمهوری تا پایان دولت باید 30 درصد از پست‌های مدیریتی در اختیار زنان قرار بگیرد که ما هم در این زمینه پیگیری‌های مستمر داریم، گفت: طی شش ماه گذشته هفت معاون وزیر و 46 مدیرکل زن به مجموع دولت اضافه شدند. این روند از نظر ما قابل قبول است ولی باید تسریع شود.
او گفت: همه وزارتخانه‌ها و مخصوصاً استان‌ها در این زمینه باید فعالتر شوند. من در این زمینه مکاتبه مجددی با استانداران داشته‌ام. وزیر کشور هم در این زمینه تلاش می‌کند البته باید خیلی تلاش کنیم. این انتصابات هم جای قدردانی دارد و هم جای نقد؛ البته آنچه اتفاق افتاده است نشان دهنده یک تحول رو به جلو است.
ابتکار با بیان این‌که دیروز اولین جلسه ستاد ملی زن و خانواده را با حضور رئیس‌جمهوری برگزار کردیم، خاطر نشان کرد: این ستاد یک ستاد فرابخشی و فراقوه‌ای است و علاوه بر رئیس‌جمهوری در جلسه دیروز وزرا، معاون قوه قضائیه و نمایندگان مجلس هم حضور داشتند. در این جلسه شاخص‌های عدالت اجتماعی را مورد بررسی قرار دادیم و سیاست‌های این شاخص‌ها را تأیید کردیم. این شاخص‌ها ملاک عمل ما برای بهبود وضعیت زنان خواهد بود. همچنین مصوبه‌ای درباره تقسیم ملی کار درباره آموزش‌های قبل ازدواج، حین و بعد ازدواج داشته‌ایم.
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: یک کار مشترک نیز با وزارت ورزش داشته‌ایم که نتیجه آن مصوبه‌ای در خصوص نشاط و تندرستی برای دختران است، زیرا یکی از معضلات دختران ما کم تحرکی است که ورزش می‌تواند در این زمینه کمک کند. اگر همه دستگاه‌ها به وظیفه خود عمل کنند می‌توانیم در این زمینه به اهداف خود برسیم.
ابتکار ادامه داد: امروز در جلسه هیأت دولت گزارشی از وضعیت زنان در نقاط مختلف کشور ارائه کرده و کمبودها و همچنین دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه بهبود وضعیت زنان ارائه کردیم. مشخصاً درباره اشتغال که در سال 95 و 96 آمار بسیار خوبی از وضعیت اشتغال زنان داریم. همچنین بحث کردیم اشتغال زنان را در حوزه اشتغال غیررسمی و خانگی هم در نظر بگیریم. معاونت زنان درباره ارزش‌گذاری کار خانگی زنان پژوهشی انجام داده که طبق آن تا 30 درصد ارزش تولید ناخالص ملی ما حاصل کار خانگی زنان است که هیچ جا به حساب نمی‌آید.او گفت: طرح گفت‌وگوی ملی خانواده را در 11 استان کلید زده‌ایم و دنبال این هستیم که گفت‌وگوی خانواده را از سطح خانواده آغاز کنیم، زیرا معتقدیم برای بهبود شرایط خانواده نیازمند گفت‌وگو در این زمینه هستیم.
ابتکار در پایان با بیان این‌که فردا اجلاس بین‌المللی زن، صلح و امنیت با حضور نمایندگان کشورهای مختلف منطقه و سفرا برگزار می‌شود، گفت: نشست کارشناسی این اجلاس امروز برگزار می‌شود. این اجلاس با همکاری وزارت خارجه است. معتقدیم زنان مسلمان می‌توانند در زمینه صلح نقش‌آفرینی کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/4/460803/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر