وزیر کار: اشتغال فراگیر از اردیبهشت سال آینده رونق می‌گیردوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خیز بزرگ اجرای طرح اشتغال فراگیر از اردیبهشت ماه سال ۹۷ خبر داد و گفت: نتایج این طرح در سال آینده بخوبی قابل رؤیت خواهد بود. به‌گزارش ایرنا، دکتر علی ربیعی با اعلام این خبر اظهار کرد: خوشبختانه کارکرد سامانه برای ثبت‌نام اشتغال روستایی در این طرح افزایش یافته است.
وی افزود: عده‌ای تصور می‌کردند که تسهیلات ارزانقیمت برای اشتغال روستایی تخصیص می‌یابد در حالی که اشتغال این مناطق بر اساس مطالعه دقیق علمی از سوی کارشناسان حوزه کار و ظرفیت‌های هر منطقه تنظیم شده است. دکتر ربیعی از ثبت‌نام ۳۰۰ هزار نفر در سامانه اشتغال روستایی در وهله نخست خبر داد و گفت: با غربالگری ۸۰ هزار نفر شناسایی شدند که تسهیلات برای اشتغال آنان ۱۴هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: برای ما مهم پرداخت وام نیست و به عبارتی از پاشیدن پول بشدت پرهیز می‌کنیم زیرا مهم برای ما ایجاد اشتغال است.
دکتر ربیعی با بیان اینکه بین سرعت و دقت دچار گرفتاری شده‌ایم، ادامه داد: اطمینان می‌دهم با دقت‌هایی که صورت گرفته، از اردیبهشت خیز می‌گیریم و سعی بر این است تا بانک‌ها در ماه‌های تیر و شهریور سال ۹۷ به اشتغال فراگیر در رسته‌های مختلف عمل کنند. وی تأکید کرد: خوشبختانه در برخی از رسته‌ها نظیر گردشگری خوب عمل شده و متقاضی برای فعالیت در این بخش زیاد است. رسته‌های پرکشش متقاضی زیادی دارند و نتایج اشتغال فراگیر از سال ۱۳۹۷ قابل رؤیت خواهد بود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6736/4/460808/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر