رئیس سازمان بهزیستی:

برنامه جامع زنان سرپرست خانوار امسال اجرا می‌شودرئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به وجود سه میلیون زن سرپرست خانوار گفت: برنامه بسیار جامعی برای این زنان طراحی کرده‌ایم تا امسال آن را عملیاتی کنیم.انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اینکه تمام زنان سرپرست خانوار را تقسیم‌بندی و وضعیت حمایت آنان را اولویت‌بندی کردیم به ایرنا گفت: شرایطی فراهم می‌آوریم تا نسبت به اشتغال، بیمه تأمین اجتماعی، کسب مهارت و حرفه آموزی زنان سرپرست خانوار در قالب برنامه جامع، اقدام شود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه جامع زنان سرپرست خانوار چند هفته قبل در وزارت کشور ارائه و تقریباً تأیید شده تا آن را عملیاتی کنیم و اعتبار خاصی نیز برای اجرای این برنامه‌ها در نظر گرفته شده است.وی تأکید کرد: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از راهبردهای اصلی سازمان بهزیستی کشور است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، سال گذشته برای 46 هزار نفر، فرصت شغلی ایجاد کردیم که 20 هزار نفر آنان زنان سرپرست خانواده هستند.محسنی بندپی اظهار داشت: همچنین تاکنون 110 هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی بهزیستی قرار گرفته‌اند.
وی گفت: یکی از اقدامات بهزیستی در توانمندسازی زنان و برخورداری مردم از حقوق شهروندی، بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار براساس لایحه مساعدت‌های اجتماعی است. محسنی بندپی افزود: برای بیمه زنان سرپرست خانوار، آن را در بودجه 97 پیگیر شدیم و مجلس شورای اسلامی، 230 میلیارد تومان به بودجه 97 برای زنان سرپرست خانواده تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد افزوده تا پوشش فراگیرتری در این زمینه صورت گیرد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: برای پوشش زنان سرپرست خانوار خارج از پوشش نهادهای حمایتی در سامانه بهزیستی نیز 80 هزار خانوار زن سرپرست ثبت شده‌اند تا تحت پوشش قرار گیرند. وی، توانمندسازی، برقراری حداقل دستمزد و ایجاد فرصت‌های شغلی را از مهم‌ترین اقدامات بهزیستی در راستای عدالت اجتماعی و کاهش نابرابری‌ها برشمرد و گفت: به‌طور مثال نسبت به توانمندسازی 17 درصد زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در سال 94 از طریق گروه‌های همیار و خودیار، اقدام شد و افراد جدید جایگزین آنان شدند.
محسنی بندپی تأکید کرد: با ایجاد فرصت‌های شغلی و توانمندسازی، مددجویان بتدریج از چرخه حمایت مستقیم خارج می‌شوند.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6747/7/462307/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر