واکنش مسعودی خمینی، مسیح مهاجری و مجید انصاری به بیانیه آیت‌الله جنتی:

بی انصافی به رئیس جمهوری و همراهی با دشمنان درست نیست
واکنش‌های انتقادی به بیانیه رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنان ادامه دارد. آیت‌الله جنتی در بیانیه‌ای در واکنش به خروج امریکا از برجام تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را متهم به عبور از خط قرمزها کرده و از رئیس جمهوری خواسته بود بابت خسارات وارده به ملت عذرخواهی کند. آیت‌الله علی اکبر مسعودی خمینی از بنیانگذاران مجمع مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه بی‌انصافی نسبت به آقای روحانی درست نیست، گفت: این جریانی که یکی از آقایان یا آقای جنتی، در این اطلاعیه‌شان گفتند، بسیار چیز بدی است؛ اگر واقعاً آن طور که در این اطلاعیه بی‌پایه و نادرست نوشته شده، آقای روحانی باید عذرخواهی بکنند، پس (بر طبق اطلاعیه آقای جنتی) باید گفت که شما (رئیس جمهور) با مقام رهبری نبودید، چرا که مقام رهبری برای مذاکرات هسته‌ای اجازه ندادند؛ در حالی که بر عکس، مقام رهبری مذاکره را اجازه دادند؛ و اجازه دادند تا تیم مذاکره‌کننده بروند و با طرف‌های مقابل صحبت کنند؛ اجازه دادند بروند در همه این مسائل کار کنند منتها زیر بار ذلت نروند؛ چرا که رهبر معظم انقلاب مرتب می‌فرمودند که ما به دشمن اعتماد نداریم و زیر بار ذلت نباید رفت. به‌گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه رهبری در جریان مذاکرات بوده‌اند، گفت: بنابراین چرا باید فردی مثل آقای جنتی بردارند و چنین چیزی را بگویند و چنین اطلاعیه‌ای را منتشر کنند؟ که در نتیجه مردم ما و همه دنیا بگویند، پس معلوم می‌شود که در داخل کشور ایران و بین سران کشورمان، اختلافاتی شدید هست که آقای جنتی این جور حرف می‌زنند. آیت‌الله مسعودی خمینی تصریح کرد: باید به آقای جنتی گفت که شما در کلمات‌تان مواظب باشید؛ و فکر کنید که چه دارید حرف می‌زنید و چه می‌گویید والا اگر مواظب نباشید، سوءاستفاده‌هایی که دارد از سخن‌های اینچنینی می‌شود کاملاً مشخص است.عضو ارشد مجمع مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: من نظرم این است که مقام رهبری با مذاکرات هسته‌ای موافق بودند و آقای روحانی هم سر سوزنی از فرمان‌های ایشان تخطی نکردند و حتماً تخطی نکردند و نمی‌کنند؛ و دیگران (مخالفان دولت) هم اگر بخواهند این موضوع خروج امریکا از برجام و بهانه کردن این موضوع برای حمله به دولت را، پر و بال بدهند، بدانند که این کارشان، بسیار به ضرر اسلام و قرآن و همین طور کشور ایران و انقلاب اسلامی است.
مسیح مهاجری: مردم را بیش از این
به خشم نیاورید
حجت‌الاسلام مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی هم در سرمقاله دیروز این نشریه نوشت: حفاظت از جایگاه نهادهای حکومتی در عین حال که وظیفه همگان است، بیش از دیگران وظیفه متولیان و اعضا خود آن نهادها است. از قدیم گفته‌اند حرمت امامزاده را باید متولی نگه دارد. ورود به بعضی مسائل، اصولاً از وظایف و شئون این قبیل نهادها نیست ولی تاکنون بارها دیده شده برخلاف این اصل، موضعگیری افرادی در این نهادها که خود را صاحب اختیار آن می‌دانند و نمی‌توانند از جهت گیری‌های یک جانبه خودداری کنند موجب ضربه وارد شدن به اعتبارشان شده و اعتقاد و اعتماد مردم به آنها را کاهش داده است. انتقاد حق همه است ولی اینکه در بیانیه رسمی یک نهاد مهم حکومتی از رئیس جمهوری خواسته شود از مردم به خاطر انعقاد برجام، که یک پیمان مورد تأیید کل نظام است، عذرخواهی کند نه تنها انتقاد نیست بلکه بوی انتقام می‌دهد.
وی افزوده است: مجموعه معترضان امروز دولت که برجام را بهانه‌ای برای انتقام گرفتن از رقیب سیاسی به خاطر شکست‌هایی که متحمل شده‌اند قرار داده‌اند، در تمام 8 سال دوران دولت‌های نهم و دهم که خود در ایجاد آنها سهیم بودند، نه تنها زبان به کوچک‌ترین انتقادی از رئیس آن دولت‌ها نمی‌گشودند بلکه همواره درحال ستودن او نیز بودند، کسی که مسبب تمام تحریم‌ها و مشکلات پدید آمده برای کشور بود و برجام توانست بسیاری از آن مشکلات را برطرف کند.
مهاجری با بیان اینکه اکنون درصدد تشریح عملکردها نیستیم، نوشته است: ولی از کسانی که خود را در جایگاه نصیحت کردن به دولتمردان می‌بینند این انتظار وجود دارد که دوگانه عمل نکنند و ذهن تاریخی مردم را به حساب بیاورند. اگر شما حضرات نمی‌دانید، خوبست بدانید که مردم این روزها سهم شما را در خروج امریکا از برجام کمتر از سهم ترامپ نمی‌دانند و از شما می‌پرسند به کجا چنین شتابان؟ مشفقانه به این حضرات توصیه می‌کنیم مردم را بیش از این به خشم نیاورند و به جای این کارشکنی‌ها دولت را برای جلوگیری از خسارت‌های آتی به کشور یاری کنند.
انصاری: همراهی با نتانیاهو
شرط انصاف نیست
مجید انصاری، عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز هم در گفت‌وگو با جماران، گفت: اینکه رئیس یک نهاد مهم حکومتی، آن هم در جایگاه خبرگان رهبری، در شرایطی که دشمنی‌های امریکا و مثلث شوم امریکا، اسرائیل و عربستان با پادویی و صحنه گردانی منافقین علیه ملت ایران در جریان است و نتانیاهو و دشمنان ملت ایران ذوق زده از خروج امریکا از برجام دولت و ملت ایران را تحت انواع اتهامات و فشارها قرار داده‌اند، با آنها در اعمال فشار بر رئیس جمهوری و دولت منتخب همراهی کند، نه شرط انصاف و اخلاق و نه در جهت منافع ملی است. به گفته وی، اگر قرار به عذرخواهی در کشور برای اقدامات نسنجیده باشد، دیگران خیلی اولی هستند که با حمایت‌شان از دولت گذشته و مواضع افراطی و اقدامات نسنجیده کار را به اینجا رساندند. آنها باید از ملت ایران عذرخواهی کنند؛ کسانی که به نوعی به تحمیل تحریم‌های 12 سال گذشته به مردم کمک کردند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6781/2/467371/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر