دیـــگه چه خبرسندرز: تهدید ایران امریکا را به جایی نمی‌رساند

برنی سندرز، سیاستمدار دموکرات و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 امریکا در یادداشتی  برای گاردین، خروج ترامپ از برجام را به باد انتقاد گرفت. به گزارش تابناک، وی نوشت: درک این موضوع مهم است که بدانیم برجام یک توافق میان ایران و امریکا نیست، بلکه توافقی است که میان ما و شرکای ما در 1+5 [بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه و چین] بسته شده و به تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد رسیده است. خروج ترامپ از این توافق تنش‌های میان امریکا و متحدان دموکراتیکش، فرانسه بریتانیا و آلمان را که همگی به این توافق ادامه می‌دهند و بارها اعلام کرده‌اند این توافق و ادامه آن مطابق با منافع ملی ایشان است، شدیدتر می‌کند. به نوشته وی، سر و صدا و تهدید ایران ما را به جای بهتری نمی‌رساند. ما باید به تلاش برای ادامه گفت‌وگوها با دولت ایران ادامه دهیم، در جست‌وجوی روابط بهتری با مردم ایران باشیم و نقش سازنده‌تری در منطقه برای ایران بخواهیم. رهیافت ترامپ دستیابی به این اهداف را مشکل‌تر کرده است. این رهیافت منجر به تقویت تندروهای نظام ایران شده که اساساً در سر و کله زدن با یک امریکا خصم و دشمن بسیار راحت‌تر هستند تا در تعامل با یک امریکای منطقی و صلح‌جو.

 برخورد فیزیکی با معلمان راه به جایی نمی‌برد

حسین مقصودی، نماینده سبزوار در مجلس در تذکر شفاهی گفت: راه توسعه و عبور از بحران‌ها و اجرای اقتصاد مقاومتی فقط از بستر معلمان عبور می‌کند بنابراین دولت باید معلمان را دریابد. به گزارش خانه ملت، وی تأکید کرد: برخورد فیزیکی با معلمان راه به جایی نبرده و معلمان تنها اجرای عدالت را می‌خواهند. مقصودی با بیان اینکه هیچ دولتی با سرکوب منتقدان ماندگار نخواهد شد، افزود: بدهی 7 هزار میلیارد تومانی وزارتخانه آموزش و پرورش را وزیر نمی‌تواند پرداخت کند، جناب آقای رئیس جمهوری! شما رئیس جمهوری 80 میلیون نفر هستید باید کابینه سالخورده را بازسازی کنید، وزرای رفاه و جهاد کشاورزی نمی‌توانند مشکلات را حل کنند.

امریکا رئیس بانک مرکزی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری امریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه بانک مرکزی ایران اعمال کرده است. به گزارش ایسنا، در بیانیه‌ای که روی وب سایت وزارت خزانه‌داری امریکا قرار گرفت، آمده است: دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری امریکا (OFAC)، ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران و معاون بخش بین‌الملل وی را با ادعای حمایت مالی از حزب‌الله لبنان از طریق سپاه پاسداران مورد تحریم قرار داد. استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری امریکا نیز در فرافکنی‌های خود گفت: امریکا به ایران اجازه سوء استفاده از سیستم مالی بین‌المللی را نمی‌دهد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6781/3/467378/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر