گزارش «ایران» از بازگشت تیم ملی فوتسال زنان به کشور

بامداد دل‌انگیزِ استقبال از ملکه‌های آسیا

نگار انسان
روزنامه‌نگار

تیم ملی فوتسال زنان ایران پس از کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های فوتسال زنان آسیا در تایلند بامداد سه‌‌شنبه 25 اردیبهشت ماه در میان استقبال تعداد زیادی از مسئولان که بی سابقه بود به ایران بازگشت. تعدادی از مردم و همچنین خانواده ملی‌پوشان هم در سالن حضور داشتند که شور و حرارت گرمی به استقبال از فوتسالیست‌های ایران داده بود.
 ساعت 3:15- ورود به فرودگاه امام(ره)
خانواده فوتسالیست‌ها منتظر کنار شیشه پروازهای ورودی فرودگاه ایستاده‌اند. با پدر یکی از بچه‌های تیم ملی صحبت می‌کنم؛ گلایه‌مند است از اینکه بازی تیم ملی فوتسال زنان پخش زنده نداشته و تنها توانسته بازی فینال را به سختی تماشا کند. از او می‌پرسم که آیا تا به حال بازی دخترش را از نزدیک تماشا کرده که پاسخ می‌دهد: «تنها یکبار سه ماه پیش فینال لیگ برتر فوتسال!»
کمی آن طرف‌تر مادر فرزانه توسلی ایستاده. فرزانه توسلی آنقدر خوب دروازه‌بانی کرد که خیلی‌ها را یاد گلرهای خاطره‌ساز فوتبال‌مان انداخت؛ یکی مثل احمدرضا عابدزاده. حالا جالب است بدانیم که مادر او چه حس و حالی داشته. پاسخ او به سؤالی در این باره چنین بود: «هر مادری آرزویش این است که بچه‌هایش موفق باشند و من هم از موفقیت فرزانه بسیار خوشحالم و امیدوارم که همواره همه جوانان ایران در هر لحظه از زندگی خود موفق باشند.» واکنش خانم نرجس آخرتی درباره اینکه آیا تا به حال بازی‌های دخترش را از نزدیک تماشا کرده، چنین بود: «راستش طاقت ندارم آسیب دیدن فرزانه را در طول بازی ببینم به همین خاطر هیچ وقت از نزدیک بازی‌هایش را ندیدم اما خواهرهای فرزانه همیشه برای بازی‌هایش به سالن می‌روند.»
 ساعت 3:30 - ورود ملی‌پوشان
برخلاف دوره‌های پیشین مسئولان و چهره‌های بیشتری از وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و مجلس شورای شهر در فرودگاه حضور داشتند. بنرهای استقبال از ملی‌پوشان را در مقابل پله‌های برقی نصب کرده بودند و خبرنگاران و عکاسان آماده در کنار پله‌ها ایستاده‌ تا ورود قهرمانان آسیا را ثبت کنند. در مراسم استقبال از ملی‌پوشان، مهدی تاج و محمدرضا ساکت از فدراسیون فوتبال، فریبا محمدیان معاون امور زنان و ژاله فرامرزیان معاون مدیریت و توسعه منابع مالی وزارت ورزش ، طاهره طاهریان مشاور ورزشی نهاد ریاست جمهوری، فاطمه ذوالقدر و سهیلا جلودارزاده نمایندگان مجلس و شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران حضور داشتند.
بچه‌های تیم ملی سرانجام بعد از 15 دقیقه وارد سالن شده و به محض ورودشان سرود «ملی‌پوشان پیروز باشید» نواخته شد. دست و تشویق مردم و خانواده بچه‌های تیم ملی که پشت شیشه‌ها در این سمت منتظر هستند، حال و هوای بسیار هیجان انگیزی به سالن فرودگاه داده بود. مصاحبه‌ها و عکس گرفتن‌ها آغاز می‌شود و در این میان اکثر بچه‌ها از نداشتن پخش زنده بازی‌ها گله داشتند اما خوشحال از اینکه دل مردم ایران را شاد کرده‌اند. نیلوفر اردلان هم در میان استقبال کنندگان حضور داشت. بازیکنی که دور قبل با حواشی‌ای که ایجاد شد، نتوانست طعم قهرمانی آسیا برای بار نخست را با تیم ملی فوتسال زنان ایران تجربه کند. با دو نفر از بچه‌ها که صحبت می‌کنم و در ارتباط با شرایط و اردوهای پیش از مسابقات از آنها سؤال می‌کنم، پاسخ می‌دهند که ان‌شاءالله با تداوم این شرایط برای پیشرفت در مسابقات جهانی گام برداریم چون دیگر در آسیا حرف اول فوتسال زنان را ایران می‌زند.
ساعت 4:45 است و سالن فرودگاه در بخش پروازهای ورودی خلوت شده و این پایان خوش برای فوتسال زنان ایران در سال 97 است؛ دخترانی که از سوی کنفدراسیون آسیا ملکه‌های فوتسال آسیا لقب گرفته‌اند. این نیمه شب باشکوه را می‌توان سرآغاز اتفاقات بسیار خوبی در آینده دانست اگر که وعده‌ها فقط در حد حرف باقی نماند و حمایت‌ها بیش از پیش ادامه یابد.

بــــرش
انتقاد از عدم پخش مسابقات بانوان از صدا و سیما

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: «امروز فیلم‌های سینمایی خارجی با حضور خانم‌های خارجی به نمایش درمی‌آید اما صحنه‌های غرورآفرین زنان ایرانی در صحنه‌های بین‌المللی که مایه دلگرمی زنان ایرانی است، پخش نمی‌شود.» به گزارش ایسنا، ‌طیبه سیاوشی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی دیروز گفت: «بایستی موضع رسانه ملی در رابطه با پخش مسابقات ورزشی بویژه فوتسال مشخص گردد. چرا فیلم‌های سینمایی خارجی با حضور خانم‌های خارجی به نمایش درمی‌آید ولی صحنه‌های غرورآفرین زنان ایرانی در صحنه‌های بین‌المللی که برای زنان ایرانی بسیار دلگرم کننده است، به نمایش در نمی‌آید؟»
وی در ادامه گفت: «به دلیل نداشتن اسپانسر، ورزش زنان محروم از پخش است. به نظر می‌رسد زمان آن رسیده که رسانه ملی در سیاست‌های یک بام و دو هوای خود در قبال ورزش زنان تجدید نظر کند.»آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6781/23/467395/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر