مجازستانجوی خون
کشتار ده‌ها فلسطینی از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی، بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. بسیاری از کاربران ضمن محکومیت این کشتار، از سکوت سازمان‌های بین‌المللی در زمینه این جنایت انتقاد کردند. همچنین این کاربران همزمانی آغاز به کار سفارت امریکا در بیت المقدس و سالروز تأسیس رژیم صهیونیستی با به راه انداختن جوی خون فلسطینی‌ها را لکه ننگی برای امریکا و رژیم صهیونیستی دانستند.

کمک به فیلترینگ
پایین آوردن سرعت اینترنت در کشور مورد انتقاد برخی از کاربران فضای مجازی قرار گرفت. از دیدگاه آنها این اقدام نشانگر شکست در فیلترینگ تلگرام بوده که وزیر ارتباطات نیز با ارائه آمار یک میلیون ترک‌کننده تلگرام، به طور تلویحی آن را تأیید کرد. «در چنین شرایطی با کم کردن سرعت نت به کمک فیلترینگ تلگرام‌ رفته‌اند.»

مخالفت نادرست
تعیین جایزه مالی از سوی یک سازمان دانشجویی برای تخریب سفارت امریکا در بیت المقدس بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت. بسیاری از کاربران ضمن مخالفت با اقدام امریکا در گشایش سفارت در بیت المقدس، اتخاذ چنین شیوه‌ای (اعطای جایزه برای تخریب) را برای مخالفت با اقدام امریکا نادرست دانستند که می‌تواند مورد بهره‌ برداری سیاسی دشمنان قرار گیرد.

حذف شایستگان
برخی کاربران فضای مجازی با اشاره به رواج عبارت «عذر خواهی» در ادبیات سیاسی روزهای اخیر، نوشتند:افرادی که در حذف شایستگان در انتخابات دوره‌های گذشته مجلس و ریاست جمهوری، تحصیل در دانشگاه‌ها و.... نقش داشتند، باید از پیشگاه ملت عذرخواهی کنند.

بیکاری مجازی
برخی کاربران فضای مجازی که از طریق فعالیت در این حوزه درآمد داشته‌اند و اکنون در پی فیلترینگ تلگرام و کم شدن سرعت نت کار و درآمد خود را از دست داده‌اند، از شرایط موجود در فضای مجازی ابراز نارضایتی کردند. این کاربران از مقام‌های مسئول خواسته‌اند، نتایج و پیامدهای فیلترینگ تلگرام را بررسی و تصمیم مقتضی اتخاذ کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6781/24/467402/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر