وزیر بهداشت :

مردم نگران تأمین دارو نباشند
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه تحریم‌های احتمالی امریکا در 6 ماه آینده مشکلی را برای ایران ایجاد نمی‌کند، گفت: دارو به اندازه کافی در کشور موجود است و جای هیچ نگرانی نیست.
به‌گزارش ایرنا، حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که آیا طبق شنیده‌هایی مبنی بر اینکه قرار است در 6 ماه آینده تحریم‌های امریکا برگردد، در صورت بازگشت این تحریم‌ها در زمینه دارو با مشکل مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: باید آمادگی لازم را داشته باشیم تا اگر آن شرایط رخ داد، در بخش غذا و دارو و تجهیزات پزشکی مشکلی برای مردم پیش نیاید.
وی توضیح داد: دارو به اندازه کافی در کشور موجود است و ما هم مرتب رصد می‌کنیم؛ در عین حال معاون اجتماعی وزارت بهداشت نیز دائماً جلسه دارد تا اگر مشکلی در یک شهر یا منطقه رخ داد، آن را حل ‌کنیم.
وزیر بهداشت، در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است برخی داروها از فهرست کالاهای اساسی خارج شوند، نیز گفت: این گونه اظهار نظرها شایعه است، به شایعات توجه نکنید؛ ما تصمیم جدیدی را جدای از آنچه که در طول یکی دو سال گذشته داشتیم، نداریم و مراقبت می‌کنیم که آسیبی در این خصوص به مردم وارد نشود.
هاشمی افزود: اگر تلاطمی در یکی دو ماه آینده رخ داد، مطمئن باشید که مهم‌ترین اولویت ما بحث داور، تجهیزات پزشکی و مراقبت از افزایش قیمت و در عین حال تأمین و دسترسی دارو است.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6782/7/467415/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر