گفت‌وگوی «ایران» با لژیونر و آقای گل فوتسال

طیبی: مهم‌ترین جایزه ماندگاری نامم است


حامد جیرودی
روزنامه نگار
افتخار پشت افتخار. حسین طیبی لژیونر ایرانی غیرت قزاقستان که پس از افتخارات فردی و باشگاهی در سال ۲۰۱۷ به‌ عنوان پنجمین فوتسالیست برتر جهان معرفی شده بود، در سال 2018 و شروع سال 97 هم به افتخارآفرینی خود ادامه می‌دهد. طیبی که‌ در این فصل از مسابقات لیگ برتر فوتسال قزاقستان به مقام قهرمانی دست یافت، با به ثمر رساندن 37 گل،‌ عنوان آقای گلی این مسابقات را نیز به خود اختصاص داد تا پس از آقای گلی جام حذفی قزاقستان، ارمینکو کاپ روسیه و جام ملت‌های آسیا، چهارمین عنوان آقای گلی خود را به دست آورد تا همچنان نام خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتسال جهان به ثبت برساند. این بازیکن مشهدی در گفت‌وگویی که با «ایران» داشت، درباره آقای گلی علیرضا جهانبخش هم صحبت کرده و تأکید دارد که می‌داند او چه سختی‌هایی برای آقای گلی کشیده است.
درباره قهرمانی اخیرت با«غیرت» صحبت می‌کنی؟
درباره قهرمانی غیرت باید بگویم که تیم ما همیشه شرایط خاص خودش را دارد و همیشه برای قهرمانی می‌جنگد و همیشه هم خودش را برای قهرمانی می‌بندد و مدعی قهرمانی در لیگ قزاقستان به شمار می‌رود. خدا را شکر امسال هم قهرمان شدیم. البته امسال کارمان خیلی سخت‌تر شده بود. چون پلی‌آف به بازی‌هایمان اضافه شده بود. نحوه بازی در پلی‌آف هم نسبت به پلی‌آف‌های دیگر خیلی سخت‌تر بود. خود من در روسیه بازی کرده‌ام. آنجا 5 بازی پلی‌آف داشت اما اینجا 7 بازی بود و هر تیمی که 4 بازی را می‌برد، به مرحله بعد می‌رفت. پلی‌آف هم در دو مرحله برگزار می‌شد و به همین خاطر بازی‌ها هم فشرده شده بود. امسال دو تیم دیگر هم به لیگ قزاقستان اضافه شده بودند که خیلی تیم‌های خوبی بودند و بازیکنان برزیلی زیادی داشتند. یکی از این تیم‌ها در برخی از مقاطع لیگ ما را اذیت هم می‌کرد. ضمن اینکه سهمیه لیگ قزاقستان هم برای شرکت در لیگ قهرمانان اروپا، 2 تیم شده بود و به همین خاطر بازی‌ها حساس شده بود.
آقای گلی لیگ قزاقستان را هم که به دست آوردی.
بله همین طور است و بابت این آقای گلی خدا را شکر می‌کنم. این چهارمین آقای گلی من در یک فصل ورزشی بود و خیلی هم شیرین بود. با اینکه من 2 بازی آخر فینال را به دلیل مصدومیت از دست داده بودم و نتوانستم بازی کنم، باز هم تعداد گل‌هایم جوری بود که به من نرسیدند. شما جدول گلزنان را هم که نگاه کنید، می‌بینید که تا نفر پنجم بازیکنان برزیلی هستند. حتی 2 نفر از رقیبانم در تیم خودمان بودند. به هر حال، لطف خدا شامل حالم شد و فصل ورزشی‌ام با این آقای گلی کامل شد. چون سختی زیادی در این یک سال از نظر بازی کشیدم. هم بازی‌های لیگ، هم بازی‌های اروپا و هم بازی‌های تیم ملی خیلی فشرده بود و من قبلش هم استراحت نداشتم و برای تیم ویتنامی در جام باشگاه‌های آسیا بازی کرده بودم و فکر می‌کنم با این اتفاقی که افتاد، خستگی از تنم درآمد.
کسب 4 عنوان آقای گلی در 4 تورنمنت مختلف بسیار دشوار است. این موفقیت را چطور به دست آوردی؟
خدا را شکر می‌کنم. وقتی بحث آقای گلی می‌شود، باید به این موضوع توجه داشت که همه نفرات در آن تیم زحمت می‌کشند. من هم خیلی خوشحالم که این اتفاق برایم افتاد و تشکر می‌کنم از تک تک نفرات که در کسب این عنوان‌ها من را یاری کردند. هم بازیکنان تیم ملی و هم در تیم باشگاهی‌ام. آقای گلی اول من جام حذفی قزاقستان بود. بعد جام ملت‌های آسیا، بعد از آن جام معتبر اریمنکو روسیه و بعد هم لیگ. از این شرایط بسیار خوشحالم. همیشه تلاش می‌کنم که شرایط خوبی در فوتسال داشته باشم. وقتی می‌بینم که تلاشم ثمره می‌دهد، خیلی خوشحال می‌شوم و انگیزه‌ام 2 برابر می‌شود و امیدوارم که سال‌های آینده باز هم اتفاق‌های بهتری برایم بیفتد.
برای آقای گلی جایزه ویژه‌ای هم دریافت کردی؟
برای آقای گلی همان تندیسی است که به ما می‌دهند و برایمان می‌ماند و خیلی هم برای شخص خودم با ارزش است. ضمن اینکه یک سری تقدیرهای دیگر هم از طرف باشگاه شدم ولی در کل مهم‌ترین جایزه به نظر من این است که اسم شما می‌ماند و ماندگار می‌شود.
راستی درباره آقای گلی علیرضا جهانبخش در لیگ هلند چه نظری داری؟
از این اتفاق خیلی خوشحال شدم و این عنوان مهم را به علیرضا جهانبخش تبریک می‌گویم. او خیلی کار بزرگی انجام داده و من می‌دانم که او چه کار سختی انجام داده تا آقای گل شود. به نظرم کسب این عنوان اصلاً اتفاقی نیست. من می‌دانم که او چقدر تلاش کرده است و به نظرم یک افتخار بزرگ برای ایران است. ضمن اینکه این افتخار برای خودش هم هست و ما ایرانی‌ها هم به علیرضا جهانبخش افتخار می‌کنیم.
شرایط، تیم ملی فوتسال در سال ۹۷ را چطور می‌بینی؟
تیم ملی شرایط خوبی دارد. سالی که گذشت، سال پرفروغی برای تیم ملی بود. ما در 3 تورنمنت قهرمان شدیم. بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان، تورنمنت اصفهان و بعد هم جام ملت‌های آسیا که با قهرمانی در این رقابت‌ها، سال عالی‌مان تکمیل شد و امیدوارم این موفقیت‌ها ادامه داشته باشد. به شرطی که امکانات‌مان بیشتر شود و اگر بخواهیم شرایط جام جهانی گذشته را داشته باشیم و آن را تکرار کنیم یا حتی بهتر شویم، باید امکانات بهتری داشته باشیم و نگاه مسئولان‌مان به فوتسال هم به اندازه افتخاراتش باشد تا شأن و شخصیت بچه‌ها حفظ شود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6782/23/467493/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر