در حاشیه تجمع مردم در اعتراض به کشتار وحشیانه فلسطینیان انجام شد

اتهام‌زنی سخنران دلواپس علیه مسئولان
جمعی از مردم تهران روز گذشته با تجمع در برابر لانه جاسوسی، به انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به قدس و نیز کشتار وحشیانه فلسطینیان توسط  رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.
به گزارش ایسنا، در این تجمع که با حضور تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و شهروندان تهرانی در برابر سفارت سابق امریکا برگزار شد، تجمع کنندگان با در دست داشتن پرچم فلسطین و تصاویری از کودکان شهید در تحولات اخیر غزه شعارهای مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند. آنها همچنین سکوت حاکمان آل سعود در قبال کشتار مردم غزه را محکوم کردند. حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، سخنران این تجمع نیز  با بیان اینکه رژیم صهیونیستی هیچ وقت به این مقدار ضعیف نبوده است، گفت: «حاکمانی که امروز در برابر جنایت‌های رژیم صهیونیستی سکوت کرده و به آن اعتراضی نمی‌کنند، ننگ ابدی را برای خود می‌خرند.»
پناهیان با تأکید بر اینکه خط سازش نابودشدنی است، اظهار کرد: «بچه‌های این ملت می‌دانند در صورتی که اسرائیل بخواهد غلطی بکند، اگر سپاه اراده‌ کند، می‌تواند آن را از جا بردارد و به دریا بیندازد. لعنت خدا بر کسانی که قدرت پوشالی امریکا و اسرائیل را جدی می‌گیرند.» این سخنران در عین حال تجمع اعتراضی مردم علیه سیاست‌های امریکا و  جنایت رژیم صهیونیستی را فرصتی برای طرح مواضع جناحی داخلی یافت و با متهم کردن طیفی از مسئولان کشور به «سازشکاری»، گفت:  «امریکایی‌ها به امید سازشکاران فشار می‌آورند و اگر بدانند که سازشکاری وجود ندارد، مثل سگ از تحریم‌هایی که کرده‌اند پشیمان می‌شوند و نمی‌توانند اهداف خود را به پیش ببرند. مردم ما یک روز انتقام خود را از سازشکاران می‌گیرند.»
محکومیت انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، با صدور بیانیه‌ای انتقال سفارت امریکا به قدس شریف و به رسمیت شناختن این شهر مقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی را به عنوان «اقدام شرورانه و شیطانی ترامپ» توصیف و تأکید کرد که این اقدام امت رسول‌الله (ص) جهان و دنیای به اصطلاح عرب را در برابر یک آزمون بزرگ تاریخی قرار داد. به گزارش «ایران»، این بیانیه این اقدام را یک خطای بزرگ راهبردی دانست که فایده‌ای نداشته و ماشین جنگی اسرائیل و شبکه‌های تروریستی مورد حمایت آنان را هدف خشم انقلابی ملت‌های منطقه قرار می‌دهد.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6782/21/467517/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر