اخــــبار
آیین‌نامه اجرایی تسویه مطالبات
و بدهی‌های دولت تصویب شد

هیأت وزیران یکی از آیین‌نامه‌های اجرایی قانون بودجه سال 1397 کل کشور درباره تسویه مطالبات و بدهی‌های دولت از طریق صدور اسناد تسویه خزانه پرداخت را در جلسه اخیر خود  بررسی و تصویب کرد. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در این جلسه هیأت وزیران به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به تسویه بدهی‌های دولت از طریق صدور اسناد تسویه خزانه نوع اول تا مبلغ 20 هزار میلیارد ریال و نوع دوم تا مبلغ یک میلیون میلیارد ریال اقدام کند. همچنین به موجب آیین‌نامه یاد شده، بدهی‌های قطعی دولت به اشخاص متقاضی که تا پایان سال 1396 ایجاد شده‌اند، از طریق صدور اسناد تسویه خزانه نوع اول و بدهی‌های ایجاد شده تا پایان سال 1395 از طریق صدور اسناد تسویه خزانه نوع دوم قابل تسویه است. همچنین تهاتر بدهی‌های نهاد‌های عمومی غیردولتی، بانک‌ها، شرکت‌های دولتی تابعه وزارتخانه‌های نیرو، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و شرکت‌ ملی نفت ایران، اتحادیه‌ها و آستان‌های مقدسه، با اولویت مطالبات حسابرسی شده و قطعی سازمان تأمین‌اجتماعی تا مبلغ 500 هزار میلیارد ریال، تا سقف پنج هزار میلیارد ریال از منابع این جزء به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و شرکت‌های وابسته و تابعه آن که حداقل 30 درصد از سهام یا مالکیت آنها متعلق به ستاد مذکور باشد، اختصاص می‌یابد.

برق تعدادی از سازمان‌های پرمصرف  در تهران قطع شد

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، در راستای بخشنامه استانداری تهران مبنی بر کاهش مصرف انرژی، برق تعدادی از اداره‌ها و سازمان‌های بدمصرف و پرمصرف را قطع کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، بر اساس مصوبه هیأت وزیران و ابلاغ بخشنامه استانداری تهران، اداره‌ها و سازمان‌ها موظف شدند سیستم‌های سرمایشی خود را از ساعت 13 و 30 دقیقه قطع و مصرف انرژی خود را کاهش دهند. «کامبیز ناظریان» معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در این خصوص گفت: با توجه به‌وظیفه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ درخصوص کنترل پایش مصرف انرژی، این شرکت در راستای نظارت بر حسن اجرای بخشنامه ذکرشده با اعزام 250 اکیپ فنی و مهندسی به سازمان‌ها و ادارات شهر تهران نسبت به ارزیابی و پایش مصرف انرژی و نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه و رعایت الگوی مصرف برق اقدام کرد.

مابه التفاوت گرانفروشی تلفن همراه بازگردانده می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از انجام فراخوان برای بازگرداندن مابه التفاوت گرانفروشی گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان که طی روزهای اخیر انجام شده بود، خبر داد. به‌گزارش ایرنا، «یدالله صادقی» روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 224 هزار گوشی تلفن همراه که با ارز 4200 تومانی وارد شده بود به قیمت گران‌تر از تعرفه مصوب فروخته شده است، افزود: پس از بررسی پرونده متخلفان و ارائه آن به سازمان تعزیرات حکومتی علاوه بر جریمه‌های قانونی، مابه التفاوت قیمت واقعی و مبلغ دریافت شده نیز به مشتریان بازگردانده می‌شود. وی ادامه داد: این فراخوان از سوی نهادهای قانونی یا فروشگاه‌ها به مشتریان ابلاغ شده و آنان با در دست داشتن فاکتور خرید می‌توانند برای دریافت مبلغ مابه التفاوت مراجعه کنند. رئیس پلیس تهران بزرگ چندی پیش از شناسایی و برخورد با 35 شرکت متخلف در زمینه واردات گوشی‌های تلفن همراه خبر داد و اعلام کرد: این شرکت‌ها با ارز4200 تومانی 400 هزار گوشی وارد کرده بودند. پیشتر و به‌دنبال اعتراض برخی کسبه و مردم از قیمت گوشی‌های تلفن همراه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز فهرست اسامی شرکت‌هایی که ارز 4200تومان گرفته بودند را اطلاع‌رسانی کرده بود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در ادامه سخنان خود گفت: 90 هزار گوشی تلفن همراه در انبارهای این وارد‌کنندگان متخلف موجود است که تا تعیین تکلیف قانونی در توقیف می‌ماند.
3700 پرونده خودروهای وارداتی
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکیل کمیته خودرو در استان تهران گفت: درباره تخلفات فروش خودروهای وارداتی سه هزار و 700 پرونده تشکیل و تاکنون به تخلف دوهزار و 700 پرونده رسیدگی شده است. به گفته صادقی، تحویل ندادن بموقع خودرو و گرانفروشی از جمله تخلفات فروشندگان خودرو خارجی در استان تهران است. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اظهارداشت: تخلفات تمام واردکنندگان خودرو خارجی که با ارز متقاضی دریافتی از محل ثبت سفارشات سال 96 خودرو وارد کرده‌اند به‌صورت جدی بررسی شده و مشتریان نیز می‌توانند شکایت‌های خود را برای بررسی ارائه کنند.

یک ماه تا آغاز به کار رسمی هند در چابهار

معاون وزیر راه و شهرسازی از رسیدن به آخرین مراحل تشریفات و مستندسازی‌های لازم برای آغاز به کار هند در چابهار خبر داد. به گزارش ایسنا، محمد راستاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بر خلاف برخی شایعات موجود هندی‌ها با قدرت حضور خود در بندر چابهار را پیگیری می‌کنند و در حال حاضر کار حضور آنها در این بندر به مراحل پایانی خود رسیده است. در برنامه‌ریزی‌های ابتدایی بنا بود که از نیمه ماه ژوئن سال میلادی جاری هند در این بندر فعالیت خود را آغاز کند و با تأخیری بسیار محدود این اتفاق اجرایی خواهد شد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره چرایی به وجود آمدن این تأخیر توضیح داد: مسأله باقی مانده بحث ایجاد هماهنگی میان بانک‌های ایران و بانک‌های هندی بود که نیاز به پیگیری‌هایی بیشتر از زمان عادی پیدا کرد. آخرین وضعیت پیگیری‌ها نشان می‌دهد که طرف هندی مسائل مربوط به بانک‌های خود را حل کرده و در زمانی کمتر از یک ماه آینده به طور رسمی بهره‌برداری موقت هند از بندر چابهار
آغاز شود.

بحثی در مورد  سهمیه‌بندی سوخت مطرح نیست

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: براساس قانون سوختگیری تنها با کارت سوخت انجام می‌شود و بحثی از سهمیه‌بندی سوخت مطرح نیست. محمدرضا موسوی خواه در گفت‌وگو با فارس گفت: این شرکت مجری قانون است و چیزی مبنی بر سهمیه‌بندی بنزین به این شرکت ابلاغ نشده است و چنین چیزی مطرح نیست. وی ادامه داد: استفاده از کارت سوخت براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی است و به منظور امنیت توزیع سوخت این کار صورت می‌گیرد و براساس مصوبه مجلس همه دارندگان خودروهای سواری باید کارت سوخت داشته باشند و با کارت سوخت شخصی اقدام به سوختگیری کنند. وی با بیان اینکه با استفاده از کارتخوان‌های جدید سوخت، روند سوخت‌گیری سریعتر انجام شده و امنیت پرداخت هزینه‌ها بالا می‌رود، ادامه داد: تجهیزات کنونی در جایگاههای سوخت فرسوده شده بود که نیازمند بازسازی است و هزینه بالایی را در برمی‌گرفت؛ این در حالی است که با استفاده از این کارتخوان‌های جدید شاهد صرفه‌جویی ۲۰ میلیارد تومانی در خرید تجهیزات و واردات آن در سال هستیم. به گفته وی، متعهد شده‌ایم تا پایان سال ۹۸ کل کشور را به این کارتخوان‌های جدید مجهز کنیم.این مقام مسئول تأکید کرد:استفاده از کارت سوخت
 الزامی است.آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/5/473666/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه