اخـــبار
تصمیمی برای تغییر نرخ سود بانکی
اتخاذ نشده است

قائم مقام بانک مرکزی با اشاره به بررسی متغیرهای پولی در بانک مرکزی، گفت: هم‌اکنون تصمیمی برای تغییر نرخ سود بانکی اتخاذ نشده است. اکبر کمیجانی در گفت‌و‌گو با ایبنا، افزود: بانک مرکزی پیوسته متغیر‌های پولی را بررسی می‌کند و نرخ سود از مباحثی است که همواره در دستور کار و بررسی است. وی ادامه داد: موضوع متغیر‌های پولی همواره می‌تواند در دستور مطالعات باشد ولی در شرایط کنونی این امر در دستور کار نیست.

احیای 1150 تولیدی در شهرک‌های صنعتی از آغاز دولت دوازدهم

بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد از آغاز دولت دوازدهم (شهریورماه پارسال) تا پایان اردیبهشت ماه امسال یک هزار و 150 واحد تعطیل و نیمه تعطیل شهرک‌های صنعتی به چرخه اقتصادی بازگشت. به‌گزارش ایرنا، آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد با احیای یک هزار و 150 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی، 17 هزار و 753 نفر سر کار خود برگشته‌اند. در این مدت 16 هزار و 275 فقره جواز تأسیس صنعتی با حدود 1436 میلیارد ریال سرمایه صادر شد که پیش‌بینی می‌شود اشتغال 376 هزار و 217 نفر را به‌دنبال داشته باشد.

محرومیت هند از امتیازات ویژه در صورت
جایگزینی نفت ایران

یک دیپلمات ایرانی گفت اگر هند تلاش کند برای جبران کاهش خرید از ایران، نفت خود را از کشورهایی مانند عربستان سعودی، روسیه، عراق، امریکا و سایرین تأمین کند، تهران به امتیازاتی که برای هند فراهم کرده بود پایان خواهد داد. به‌گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری «پی‌تی‌آی»، ایران از هند برای عمل نکردن به وعده سرمایه‌گذاری برای توسعه بندر چابهار انتقاد و اعلام کرد اگر دهلی‌نو واردات نفت ایران را کاهش دهد، امتیازات ویژه را از دست خواهد داد. مسعود رضوانیان رهقی، سرپرست سفارت ایران در هند گفت: اگر هند برای جبران کاهش واردات نفت ایران بخواهد از کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی، روسیه، عراق و امریکا و سایرین نفت خریداری کند ایران به امتیازاتی که برای هند فراهم کرده بود پایان می‌دهد.

تکذیب ادعای عراق در مورد قطع آب

درحالی که چندی پیش سخنگوی وزارت خارجه عراق مدعی قطع آب این کشور از سوی ایران شد، بررسی‌ها نشان می‌دهد این مسأله صحت نداشته و کارشناسان این حوزه نیز این مسأله را به‌طور کامل تکذیب کرده‌اند. به‌گزارش ایسنا، براساس جلسات برگزار شده در مورد ادعای عراقی‌ها مبنی بر قطع آب این کشور از سوی ایران و ارزیابی آمار و اطلاعات در وزارت نیرو مشخص شد که در زمان مذکور به‌دلیل بارش‌های فراوان در داخل عراق در برخی مناطق سیل نیز رخ داده و حتی برخی از سدهای این کشور نیز سرریز شده است. یک منبع آگاه در این رابطه اعلام کرد: اعتراض‌های گاه و بی‌گاه بدون سند به ایران مطرح می‌شود. جالب اینجاست که حتی با مطرح شدن بحث سد ایلیسو که بارزترین سد بزرگ منطقه است و دنیا نیز از این مسأله اطلاع دارد، عراقی‌ها به جای اعتراض به ترک‌ها، به ایران معترض شده بودند.

مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد

با پایان یافتن مأموریت «حسین علایی» در هواپیمایی آسمان و استعفای وی طی حکمی از سوی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری «محمد گرجی» به‌عنوان مدیرعامل جدید هواپیمایی آسمان منصوب شد. به‌گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، براساس تصمیم هیأت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان و با حکم جمشید تقی‌زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری «محمد گرجی» به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت هواپیمایی منصوب شد. بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشور، محمد گرجی از نیروهای مجرب، متخصص و متعهد هواپیمایی آسمان معرفی شده که نزدیک به سه دهه سابقه فعالیت به‌عنوان معاون برنامه‌ریزی و توسعه ناوگان، معاون فنی و مهندسی، مدیرکل کنترل کیفیت و تضمین مرغوبیت، مدیرکل تعمیر و نگهداری و... را در این شرکت هواپیمایی در کارنامه خود دارد.

مانتوهای جلوباز جمع‌آوری می‌شود

رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از ممنوعیت فروش مانتوی جلوباز خبر داد.به گزارش ایسنا، ابوالقاسم شیرازی با اشاره به شرایط مطلوب در تولید پوشاک مناسب در کشور، اظهار کرد: این وظیفه با محوریت ارشاد، مد لباس و اتحادیه در حال انجام است، ضمن اینکه مکان‌هایی توسط کارگروه مد لباس برای عرضه پوشش‌های کاملاً اسلامی در نظر گرفته شده است؛ در سایت اتحادیه نیز نشانی مکان‌های متعدد، برای عرضه انواع چادر ملی در مدل‌های مختلف سبک روز در سطح شهر تهران قرار گرفته است. به گفته وی هر روز ۳۰ گشت سه‌نفره در سطح شهر تهران بر واحدهای تولید و عرضه‌کننده پوشاک بازرسی و نظارت دارند و بازدیدهای انجام‌شده، صورتجلسه می‌شود. شیرازی گفت: در این گشتزنی‌ها، فروشگاه‌ها در هر سه ماه یک مرتبه مورد بازرسی دوره‌ای قرار می‌گیرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/6/473675/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه