جریمه چند میلیارد دلاری در انتظار گوگل
احتمال دارد در ماه جاری اتحادیه اروپا به‌دلیل فشار گوگل برای پیش فرض قراردادن موتور جست‌و‌جو و ابزارهای مرورگر گوگل به سازندگان تلفن همراه مجهز به سیستم عامل اندروید، جریمه‌ای بی‌سابقه برای این شرکت تعیین کند، چرا که با این اقدام تغییرات بزرگی در فراگیرترین سیستم عامل تلفن همراه دنیا ایجاد می‌شود.
به‌گزارش مهر، پیش‌بینی می‌شود مارگارت وستاگر (رئیس کمیته رقابت اتحادیه اروپا) جریمه‌ای چند میلیارد دلاری برای گوگل تعیین کند. در این صورت، دومین باری خواهد بود که مقامات اتحادیه اروپا گوگل را تهدیدی برای شرکت‌های رقیب و مشتریان قلمداد می‌کنند. دلیل این تصمیم اتحادیه اروپا، سیاست‌های گوگل برای فشار بر تولید‌کنندگان موبایل و تبلت است تا از سیستم عامل اندروید برای پیش نصب اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کنند.
ازدیدگاه مقامات اتحادیه اروپا تولیدکنندگانی مانند اچ تی سی و سامسونگ با گزینه‌ای غیرقابل رقابت روبه‌رو هستند. آنها باید موتورجست‌و‌جوی گوگل را به‌عنوان خدمت جست‌و‌جوی پیش فرض در دستگاه هایشان نصب و مرورگر کروم را نیز ارائه کنند، در غیر این صورت کاربران نمی‌توانند به اپ استور اندروید دسترسی یابند. بدون این پرتال کاربران موبایل و تبلت‌های اندروید نمی‌توانند بازی یا اپلیکیشن‌های دیگر را براحتی دانلود کنند.
به اعتقاد وستاگر این وضعیت سبب می‌شود گوگل بر اکو سیستم اینترنت تسلط یابد. در نتیجه رأی این کمیته احتمالاً گوگل را از انجام چنین توافقنامه‌هایی با تولید‌کنندگان دستگاه‌های الکترونیکی منع خواهد کرد. همچنین اتحادیه اروپا می‌تواند گوگل را وادار کند به مشتریان روشی آسان برای تغییر خدماتی مانند موتور جست‌و‌جو در موبایل هایشان ارائه کند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/8/473682/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه