از پیامک جعلی تا صرفه جویی در برق
اگر شما جزو خوانندگانی هستید که به‌دلایلی نتوانسته‌اید سخنان مسئولان فاوا را در طول هفته پیگیری کنید با ستون «روی خط فاوا» با ما همراه شوید.
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: شبکه ارتباطی کشور به مدت ۲ هفته در ساعات پیک، برق موردنیاز خود را از طریق دیزل ژنراتورها تأمین خواهند کرد تا هموطنان در گرمای تابستان کمتر با چالش قطع برق مواجه باشند. پیش‌بینی می‌کنیم تقریباً معادل برق تولید نیروگاه سد زاینده‌رود، به شبکه برق کشور کمک شود.
مجید حقی، معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری: اپراتورهای تلفن همراه ملزم هستند درباره ماهیت پیامک‌های جعلی مربوط به خدمات ارزش افزوده به تمامی مشترکان اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند همچنین به تمامی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مبتنی بر محتوا برای انجام ندادن اینگونه تبلیغات اخطار جدی ارسال کنند.
صادق عباسی شاهکوه، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت: درآمد شرکت ارتباطات زیرساخت به‌عنوان هزینه اپراتورهای ICT به حساب می‌آید و از این‌رو ما با منطقی کردن تعرفه خدمات، رشد بازار ICT و کاهش هزینه اپراتورها را درنظر گرفتیم و شاهد میزان افزایش درآمد کمتری در این شرکت هستیم تا به ایفای نقش اصلی خود که همان توسعه اقتصادی لایه هسته زیرساخت ارتباطی کشور و تواناساز شبکه ملی اطلاعات است، بپردازیم.
محمدمهدی میرمهدی، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران: فاکتوری که باید فروشندگان تلفن همراه صادر کنند باید رسمی باشد و در آن اسم، آدرس دقیق و شماره تلفن و کد اقتصادی فروشنده و مشخصات و حتی کد ملی، آدرس و تلفن خریدار باید در این فاکتور ثبت شود که اگر مسئولی خواست با خریدار تماس بگیرد، بتواند این کار را انجام دهد و امکان فاکتورسازی با کد ملی هم وجود نداشته باشد. فاکتور رسمی به هیچ عنوان فاکتور چاپی آماده‌شده نیست. یعنی باید توسط پرینتر همان فروشگاه پرینت شده و مشخصات خریدار و کارت گارانتی در آن ثبت شود.
 رمضانعلی سبحانی‌فر ، عضو ناظر مجلس در شورای عالی فضای مجازی: مخاطبان داخلی «تلگرام» طی دو ماه اخیر حدود 10 درصد نسبت به ماه‌های ابتدایی سال کاهش یافته است و در این میان شاهد افزایش 20 درصدی کاربران ایرانی و استفاده آنها از پیام‌رسان‌های داخلی هستیم. افزایش قابل توجه کاربران ایرانی پیام‌رسان‌های داخلی از 5 میلیون به 7 میلیون کاربر در ماه‌های اخیر نشان‌دهنده اعتماد عمومی به استفاده از این پیام‌‌رسان‌هاست.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/8/473686/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه