عبور قطار پر سرعت تهران - قم - اصفهان از جمکران
گروه ایران زمین/  برای ایجاد همپوشانی قطار پرسرعت و خطوط مترو قم، ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می‌شود.
«محسن بهشتی»، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در جلسه‌ای با حضور مدیران راه‌آهن جمهوری اسلامی درخصوص تصمیم‌گیری نهایی ایستگاه قطار پرسرعت گفت: باتوجه به عبور این قطار در حد فاصل بلوار خلیج‌ فارس و بلوار پیامبر اعظم(ص) و نقطه تبادل با خطوط «آ» و «ب» مترو، ایستگاهی در نزدیکی جمکران ساخته می‌شود تا هم شهروندان قم و هم زائران حرم حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران به آن دسترسی داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: در طرح توسعه این پروژه، به‌‌منظور دسترسی آسان‌تر مردم، ساخت یک خط فرعی از این ایستگاه پیش‌بینی شده تا ایستگاه مرکزی راه‌آهن داخل شهر قم به ایستگاه قطار پرسرعت متصل شود.
بهشتی با اشاره به عبور ۱۳۷کیلومتر ازمسیر ۴۱۰ کیلومتری قطار پرسرعت «تهران - قم - اصفهان» ازجغرافیای سیاسی استان قم، افزود: مهم‌ترین بخش این مسیر عبور ۵ کیلومتر آن از زیر کوه «دو برادران» است که مقرر شده زمین‌هایی در دو طرف این کوه در اختیار پیمانکار قرار گیرد تا سرعت پیشرفت طرح افزایش یابد.
«امیربهادرعبدالمحمدی»، مدیرکل ساختمان و تأسیسات راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران هم با اشاره به تأمین مالی 2 میلیارد دلاری این طرح از سوی پیمانکار چینی، گفت: با رفع مشکلات مالی، ۱۲ کارگاه در مسیر این قطار، با سرعت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.عملیات زیرسازی این طرح نسبت به کل عملیات اجرایی ۱۱درصد پیشرفت داشته که شامل ساخت بدنه‌های خاکریز وپل‌هاست.
وی با اشاره به اینکه قرارداد مرحله دوم این طرح با پیمانکار چینی منعقد شده، گفت: طبق جدول زمان‌بندی، این طرح باید تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.
عملیات اجرایی طرح برعهده پیمانکار داخلی و مسائل سامانه‌ها و تکنولوژی برعهده پیمانکار چینی است.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/19/473689/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه