کـوتـاه ازایرانبرگزاری همایش بین‌المللی صادرات
از مسیر خزر در ساری

ساری- خبرنگار «ایران» /  همایش بین‌المللی صادرات از مسیر خزر، با هدف ارائه راهکارها و بررسی چالش‌ها و موانع صادرات از بندرهای شمالی کشور با حضور مسئولان استانی و کشوری و کارشناسان 14 کشور از جمله عراق، افغانستان، ترکمنستان و جمهوری آذربایجان در ساری مرکز مازندران برگزار شد. دراین همایش 2 روزه در 6 محور بررسی نقش بنادر و کیفیت خدمات، بررسی قوانین بنادر و نقش آنها در توسعه و کاهش صادرات، وضعیت سیاسی کشور روسیه و غرب، سرمایه‌گذاری بنادر شمالی و توسعه پایدار پیگیری شد. راه‌اندازی سامانه الکترونیکی جامع بنادر، رونمایی از تمبر نخستین همایش بین‌المللی از مسیر دریای خزر و تفاهمنامه بین بندر امیرآباد و انزلی از برنامه‌های ویژه این همایش بود.

آثار تاریخی اصفهان در معرض خطر

گروه ایران زمین/   چهلستون، نقش جهان و مسجد جامع عتیق از آثار تاریخی اصفهان، به‌علت خشکسالی و فرونشست زمین، در معرض خطر قرار دارد. «قدرت‌الله نوروزی»، شهردار اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان شهری تاریخی و فرهنگی است که می‌تواند به کمک گردشگری توسعه بیابد، افزود: این شهر که دستاورد تاریخ ایران است به‌خاطر خشکسالی در معرض خطر قرار دارد. شهردار اصفهان یادآورشد: شهرداری‌ها اگر مورد حمایت قرار بگیرند و اختیارات بیشتری داشته باشند می‌توانند بسیاری از نارضایتی‌ها را برطرف کرده و اعتماد عمومی را جلب کنند.

پرداخت 570 میلیارد تومان تسهیلات در خراسان جنوبی

570 میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های مختلف توسط بانک‌های خراسان جنوبی در 3 ماه گذشته پرداخت شد. به‌گزارش ایرنا، «حمید دهباشی»، رئیس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان جنوبی افزود: از مجموع 570 میلیارد تومان تسهیلات، 76 میلیارد تومان قرض‌الحسنه است که 55 درصد ازدواج، مشاغل خانگی 6.3، خوداشتغالی 3.7 درصد و سایر 35 درصد رشد را نشان می‌دهد.

آمار تلفات وحوش پارک ملی گلستان
در آتش‌سوزی اخیر مشخص نیست

با توجه به وسعت 240 هکتاری آتش‌سوزی 11 تیر امسال پارک ملی گلستان که اطفای آن چند روز طول کشید، نمی‌توان آمار دقیقی از تلفات وحوش این پارک احصا و ارائه کرد. «مهدی تیموری»، رئیس پارک ملی گلستان در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: در آتش‌سوزی اخیر این پارک 220 هکتار از مراتع، علفزارها و تک درختچه‌ها و 20هکتار از عرصه‌های جنگلی آن دچار خسارت شد.بدون تردید در این آتش‌سوزی گسترده بخشی از وحوش این پارک ملی بویژه خزندگان (مار، مارمولک و لاک پشت) و پرندگانی که در ارتفاع کم پرواز می‌کنند یا آشیانه آنان در مراتع و علفزارها بوده، تلف شده‌اند. تیموری با بیان اینکه شدت و گستردگی آتش به حدی بود که امکان فراری دادن وحوش پارک ملی به‌صورت کامل فراهم نبود، گفت:علاوه برحیوانات نامبرده، یک رأس گراز نیز در این آتش‌سوزی تلف شده است. متأسفانه آتش‌سوزی 11 تیر امسال به‌دلیل عامل انسانی و سهل‌انگاری رخ داده بود.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/19/473693/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه