پروین اعتصامی جلوی دوربین
از روزگار زیستن او یک قرن گذشته و به بلندای این سال‌ها درباره‌اش نوشته شده و در مدح اشعارش سخن گفته شده است.
در دنیای خودش یعنی شعر و کلمه از او و زندگی‌اش بسیار گفته‌اند و جهان شعرش را بازخوانی کرده‌اند اما نگاه دنیای تصویر هنوز چشم انتظار و گوش به فرمان شنیدن «دوربین، صدا و حرکت» است تا سیمای شاعر زن پارسی را ثبت کند.
پس از سال‌ها انتظار و در روزهای کم‌کاری سینمای داستانی در ارائه تصویری از زنان فعال و کنشگر در سینما قرار است زندگی پروین اعتصامی در فیلمی با عنوان موقت «پروین» جلوی دوربین برود.
در این فیلم روایت جدید از زندگی این شاعر به نمایش گذاشته می‌شود و طبق اخبار منتشر شده روایتی متفاوت با دیدگاه‌های رسمی و رایج و به اصطلاح مدرسه‌ای به زندگی پروین دارد.
فیلمنامه فیلم «پروین» که قرار است نامش تغییر کند توسط نغمه ثمینی، نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس مطرح سینمای ایران در حال نگارش است. بر اساس گفته نغمه ثمینی، نویسنده این فیلمنامه، پروین اعتصامی شاعری است که در زیر سایه خوانش‌های رسمی گم شده است و شاید آنچه بیش از اشعار پروین اهمیت داشته باشد، نحوه زندگی اوست. زنی که با جسارت پای شعر ایستاد و راه را برای آیندگان گشود.
سفارش دهنده و مدیر این پروژه شهنام شهباززاده است که به‌تازگی با یکی از کارگردانان مطرح سینمای ایران برای تولید این اثر وارد مذاکره شده و به توافق اولیه رسیده‌ است. ترکیب بازیگران و زمان رسمی کلید خوردن این فیلم پس از به توافق رسیدن نهایی با این کارگردان اعلام خواهد شد اما در همین خبر اولیه اعلام شده است که این فیلم به طور قطع تا پایان امسال جلوی دوربین خواهد رفت.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/21/473718/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه