در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون فرهنگی وزیر خارجه اتریش صورت گرفت

گسترش اندیشه‌های اعتدالی و عقلانی مبنای روابط فرهنگی تهران-وین
وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار معاون فرهنگی وزیر خارجه اتریش، بر گسترش روابط دو کشور در زمینه‌های سینما، تئاتر، موسیقی، گفت‌و‌گوهای مذهبی و دینی با هدف معرفی چهره واقعی اسلام و گسترش اندیشه‌های اعتدالی و عقلانی در سطح جهان تأکید کرد.
به گزارش ایرنا، سیدعباس صالحی روز گذشته (چهارشنبه 20 تیرماه) در دیدار خانم «اینجین» با اشاره به روابط  دیرینه ایران و اتریش گفت: روابط دو کشور برمبنای فرهنگ آغاز شده و این نشان دهنده فرهنگی بودن پایه و بنیان این تعاملات است. عضو کابینه دولت دوازدهم یادآورشد: خوشحالم سفر شما به ایران در حوزه گسترش روابط فرهنگی دو کشور با فاصله کمی از سفر رئیس جمهوری ایران به اتریش انجام شده است و حوزه‌های متنوعی برای همکاری‌های مشترک در بخش‌های فرهنگی، هنری، علمی و دینی میان دو کشور وجود دارد.
صالحی افزود: دو کشور تاکنون در زمینه‌های فرهنگی، علمی و هنری از جمله موسیقی، تئاتر و سینما همکاری‌های خوبی با یکدیگر داشته‌اند. ایران در هر سه زمینه از جایگاه خوبی برخوردار است و در زمینه ادبیات و شعر نیز شهرت جهانی دارد و قرار گرفتن زبان فارسی به‌ عنوان یک زبان اختیاری در سرفصل‌های برخی دانشگاه‌های اتریش اقدام خوبی در جهت گسترش این زبان است.
معاون فرهنگی وزیرامور خارجه اتریش نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران، هدف از سفرش را در پی سفر آقای دکتر روحانی به اتریش و برای پیگیری نتایج فرهنگی و علمی این سفرعنوان کرد.
خانم اینجین گفت:همواره در همکاری‌های مشترک خود با دیگر کشورها تلاش می‌کنیم بر جوانان خلاق متمرکز شویم و در گفتمان با ایران نیز می‌توانیم با جوانان خلاق همکاری داشته باشیم.
وی با اشاره به جلسه صبح روز گذشته خود با مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: طرفین بر گسترش روابط دولت‌ها و ملت‌ها تأکید داشتند و یادداشت تفاهمنامه در این زمینه می‌تواند همکاری‌های مشترک دو کشور را برنامه‌ریزی و سازماندهی کند. معاون فرهنگی وزیر امور خارجه اتریش در ادامه بر گسترش فعالیت‌های دو کشور در زمینه گفت‌و‌گوی ادیان تأکید کرد و گفت: انجمن فرهنگی اتریش با اتحادیه اروپا به‌ صورت مشترک پروژه‌های فرهنگی با دیگر کشورها انجام می‌دهد و علاقه‌مندیم این پروژه‌ها را با ایران نیز داشته باشیم.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/21/473720/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه