دیـــگه چه خبرادعای جدید عربستان علیه ایران

عربستان سعودی در رابطه با آنچه نقض مرزهای دریایی از سوی ایران خواند، یادداشت اعتراضی به سازمان ملل ارسال کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، عربستان سعودی مدعی شد که قایق‌های ایرانی بارها به مرز دریایی عربستان تجاوز کرده‌اند و وارد مناطق ممنوع چاه‌ها و سکوهای نفتی شدند. سعودی‌ها مدعی شدند که بر اساس توافق 24 اکتبر 1968 میلادی این مناطق جزو آب‌های عربستان به شمار می‌رود و ایران این توافق را نقض کرده است و از جمهوری اسلامی ایران خواستند که این نقض‌ها را متوقف کند.

پاسخ آشنا به توئیت ترامپ

مشاور رئیس جمهور در واکنش به ادعای ترامپ مبنی بر پرهیز نظامی های ایرانی از رویارویی با نظامی های امریکا در خلیج فارس گفت:«مدتى است ناوهاى امریکایى سر عقل آمده اند و براى ادب کردنشان نیاز چندانى به بازداشت تفنگداران دریایى یا هشدار قایق هاى تندرو نبوده است.»

رایزنی با وزارت اطلاعات درباره مولوی عبدالحمید

نماینده تهران در مجلس درخصوص آنچه محدودیت سفر علمای اهل سنت مخصوصاً مولوی عبدالحمید خواند، گفت: درخصوص این محدودیت‌ها با آقای علوی وزیر اطلاعات جلسه خصوصی داشتم و ایشان مطالبی را در این زمینه عنوان کرده و از جمله گفت آقای مولوی عبدالحمید مسافرت زیاد می‌رود و برخی محدودیت‌ها به خاطر جو امنیتی است. صادقی پیش از این هم تذکری کتبی به وزرای کشور و اطلاعات داده است. او گفت: مقام معظم رهبری در یک نامه مکتوب اعلام کردند که حقوق اهل سنت رعایت شود و اساساً هیچ گونه تعارضی بین رویکردهای نظام و این بخش از جامعه ایران وجود ندارد.

بازداشت اعضای باند فروش سلاح  در مشهد

سه عضو یک باند فروش سلاح در مشهد دستگیر شدند. قاضی حسن حیدری معاون سیاسی، امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه این افراد سلاح‌ها را از غرب کشور برای فروش به مشهد وارد می‌کردند به ایرنا گفت: با ردزنی‌های انجام شده 3 نفر از اعضای این باند دستگیر شدند و از مخفیگاه آنها 54 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، 8 قبضه کلت جنگی، 700 کپسول سلاح‌های گازی غیرمجاز، تعداد زیادی افشانه، شوکر و باتوم‌های فلزی کشف و ضبط شد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/3/473771/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه