اخبار
علم‌الهدی: به بهانه مشکلات اقتصادی آمران به معروف را ناامید می‌کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دشمن خواهان بی‌حجابی است و بی‌حجاب‌ها به عنوان پیاده نظام دشمن آمده‌اند تا از جامعه هویت‌زدایی کنند. به گزارش تسنیم، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در گردهمایی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خراسان رضوی افزود: دشمن روی توسعه بی‌حجابی کار می‌کند. عوامل نفوذی دشمن در جاهای مختلف گسترده شده‌اند و به بهانه مشکلات اقتصادی، گرانی و گرفتاری مردم، آمران به معروف و ناهیان از منکر را از انجام وظیفه خود ناامید می‌کنند. میدان مبارزه با بی‌حجابی، میدان جنگ است و باید در آن مجاهده کرد. وی با بیان اینکه مردم 40 سال است که پای انقلاب ایستاده‌اند، افزود: علت ایستادگی مردم پای انقلاب این است که دین خود را در انقلاب می‌بینند.

ورود پیکر مطهر ۶۰ شهید از مرز خسروی

پیکرهای مطهر 60 شهید دوران دفاع مقدس پس از سال‌ها دوری از وطن روز چهارشنبه با انجام تشریفات قانونی از مرز رسمی خسروی شهرستان قصرشیرین وارد کشورمان شد. فرماندار قصرشیرین به ایرنا گفت: این شهدای گرانقدر در عملیات‌های مسلم بن عقیل(ع)، کربلای 6 و تک دشمن در فروردین سال 65 در منطقه مندلی واقع در استان دیاله عراق به شهادت رسیدند که توسط گروه‌های عملیاتی کمیته جست‌وجوی مفقودان، کشف شدند. مرادعلی تاتار افزود: در قبال تحویل پیکرهای پاک شهدا، اجساد 700 عراقی نیز با انجام تشریفات قانونی، تحویل مسئولان این کشور شد.

سومین کنفرانس امنیتی تهران برگزار می‌شود

سومین کنفرانس امنیتی تهران با عنوان «امنیت منطقه‌ای در غرب آسیا، چشم‌انداز ثبات، همکاری و پیشرفت جمعی» بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود. به گزارش دبیرخانه این کنفرانس، در نشست اصلی و سمینارهای داخلی و خارجی سومین کنفرانس امنیتی تهران، مهم‌ترین مسائل و موضوعات امنیتی در غرب آسیا و فرصت‌ها و چالش‌های امنیتی منطقه‌ای، به منظور یافتن راه حل‌ها و راهکارهای مناسب و مطلوب، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

تکذیب شایعه دستگیری استاندار سابق کرمان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان  ادعای بازداشت استاندار سابق کرمان را رد کرد. به گزارش تسنیم، ابراهیم شهریاری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمان در رابطه با شایعه دستگیری رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان گفت: شایعه اجازه خروج ندادن به رزم‌حسینی از کرمان کذب است و واقعیت ندارد.

رونمایی از کتاب «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی»

مراسم معرفی و بررسی کتاب «سرمایه‌گذاری خارجی در پرتو دیپلماسی» و خاطرات آنکارا با حضور بهمن حسین‌پور سفیر سال‌های 87 تا 91 ایران در ترکیه در سرای اهل قلم برگزار شد. به گزارش ایسنا، حسین‌پور در بخشی از سخنان خود در این مراسم با اشاره به لزوم فعالیت اقتصادی دیپلمات‌های ایرانی، گفت: زمانی که من به عنوان سفیر ایران در ترکیه انتخاب شدم، حجم روابط اقتصادی ما با ترکیه 5.5 میلیارد دلار بود. ما توانستیم طی پنج سال این حجم را به 22.5 میلیارد دلار برسانیم. سفیر سابق ایران در آنکارا به اهمیت پیگیری مناسبات اقتصادی دوجانبه از سوی سفرا اشاره کرد و گفت: ستون فقرات روابط بین کشورها اقتصادی است. اگر دو کشور روابط اقتصادی با هم نداشته باشند اصلاً انگار با هم رابطه ندارند. مشکلات اقتصادی ما هم داخلی و هم خارجی است. در داخل تعریف درستی از اقتصادمان نداریم و 60، 70 درصد اقتصاد ما در دست دولت است. در خارج از کشور دیپلمات‌های ما جرأت ورود به روابط اقتصادی را ندارند.

آزادی تبعه ایران از دست ربایندگان در هرات

سخنگوی استاندار هرات در غرب افغانستان روز چهارشنبه آزادی یکی از اتباع ایرانی را از دست ربایندگان در این استان توسط نیروهای امنیتی این کشور تأیید کرد. «جیلانی فرهاد» در تماس با خبرنگار ایرنا در کابل گفت که این شهروند ایران 10 روز پیش ربوده شد و دیروز در عملیات نیروهای امنیتی در شهرستان زوال استان هرات رها شد.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6824/3/473772/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه