با بطری هوشمند نوشیدن آب را فراموش نکنیدبطری آب هوشمند EQUA با ثبت اطلاعات شخصی کاربر و بهره‌گیری از سنسورهای حساس، زمان‌های لازم برای نوشیدن آب را یادآوری می‌کند.
به‌گزارش «ایران آنلاین»، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها برای حفظ سلامتی انسان، نوشیدن آب است. چرا که آب، علاوه بر تأمین رطوبت مورد نیاز بدن، سلول‌ها را حیاتی نو بخشیده و کلیه‌ها را فعال می‌کند.
اما اغلب ما به‌دلیل وجود مشغله‌های بسیار، زمان نوشیدن آب را فراموش کرده و در بسیاری از اوقات حتی نمی‌دانیم چه میزان آب باید طی روز بنوشیم. برای حل این مشکل برخی از کارآفرینان اسلوونی، بطری آب هوشمندی را طراحی و تولید کردند که با وجود سنسورهای حساس و با کمک یک اپلیکیشن زمان‌های نوشیدن آب را به‌کاربر یادآوری می‌کند.
بطری هوشمند EQUA با ثبت اطلاعات و ویژگی‌های شخصی کاربر از جمله سن، وزن و قد، همانند یک ماشین حساب پیشرفته عمل کرده و با اندازه‌گیری صحیح میزان دریافتی لازم آب و مایعات، زمان لازم برای نوشیدن آب را به کاربر یادآوری می‌کند. این اطلاعات از طریق یک گوشی هوشمند به کاربر ارسال شده و همزمان پیشنهادهایی را نیز به نمایش می‌گذارد. حلقه درخشان در قسمت پایین و کف این بطری، نقش هشدار دهنده را بازی می‌کند. درخشش آهسته به معنای آن است که کاربر به اندازه کافی آب دریافت کرده است. اما درخشش سریع به این معنا است که کاربر باید حتماً یک نوشیدنی مصرف کند.
 این بطری ترکیبی زیبا از فولاد ضد زنگ، سنگ مرمر و یک دسته فلزی بوده و در سه رنگ سفید، طوسی و صورتی چرک به بازار عرضه شده است. EQUA به‌مدت 24ساعت، آب را خنک نگه داشته و تا 12 ساعت نیز می‌توان در آن آب را گرم نگه داشت. این محصول هوشمند در حال حاضر با قیمتی برابر 73 دلار در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6840/17/476254/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر