کنایه ظریف به امریکا: روابط بین‌الملل، مسابقه ملکه زیبایی نیست
وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد که جهان از یکجانبه‌گرایی امریکا به ستوه آمده است.به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف در توئیتی با اشاره به اظهارات اخیر مقامات امریکایی علیه ایران و فشار آنها بر دیگر کشورها جهت کاهش روابط با ایران، نوشت: کج‌خلقی و درشت‌گویی توئیتری این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که جهان از یکجانبه‌گرایی ایالات متحده به ستوه آمده است. توقف تجارت با ایالات متحده و از بین بردن ۱۰۰ هزار شغل در امریکا مشکلی برای ما ایجاد نمی‌کند اما جهان دیگر از دیکته‌های توئیتری پیروی نمی‌کند. این موضوع را از اتحادیه اروپا، روسیه، چین و ده‌ها شریک تجاری دیگر ما بپرسید.
او همچنین در ادامه این توئیت با ذکر عبارت «یادآوری» نوشت: روابط بین‌الملل مسابقه ملکه زیبایی با کلیشه‌های خسته‌کننده درباره تمایل به صلح جهانی نیست و اولین بار هم نیست که یک جنگ‌طلب ادعا می‌کند که برای «صلح جهانی» جنگ راه می‌اندازد.
همچنین ظریف در حاشیه  جلسه هیأت دولت درباره اظهارات مقامات نظامی در حوزه سیاست خارجی گفت: «دنیا به جایی رسیده که هرکس در هر جایی صحبت می‌کند، برای یک گروه کوچکی صحبت نمی‌کند و شنوندگان ما جهانی شده‌اند. امیدوارم همه دوستان ما وقتی صحبت می‌کنند متوجه این واقعیت باشند که در یک گروه کوچک صحبت نمی‌کنند، بلکه باید دقت لازم را هم انجام دهند که برای دنیا صحبت می‌کنند و مهم‌تر از آن، دوستان ما در رسانه هم به این واقعیت توجه داشته باشند که دقت کردن در انعکاس صحبت‌ها، بسیار مهم است.»
وزیر امور خارجه کشورمان حرکت زیگزاگی دولتمردان امریکا میان ادعای تمایل به مذاکرات و ادعای اعمال فشار بی‌سابقه به ایران را نشان دهنده غیرقابل اعتماد بودن امریکا دانست و گفت: «فضای روانی ما نباید از این حرکات متأثر شود. دنیا امروز تمایل ندارد تحریم‌های امریکا را اعمال کند و کشورهای مهم و مختلف دنیا در حال تلاش هستند که در برابر این تحریم‌ها بایستند و حتماً بخش اقتصادی ما هم در این حوزه فعال خواهد بود.»آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6848/2/477615/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر