حضور رئیس جمهوری، جهانگیری و اعضای دولت در جمع خبرنگاران

بررسی لایحه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در دولت

روز گذشته، همزمان با روز خبرنگار، رئیس جمهوری پس از پایان نشست هیأت وزیران در جمع خبرنگاران حضور یافت و ضمن تبریک این روز به آنان، با خبرنگاران و عکاسان حاضر در حیاط دولت، عکس یادگاری گرفت. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، وزرای ارتباطات، نفت، بهداشت و دادگستری از جمله کسانی بودند که رئیس جمهوری را همراهی کردند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری هم پس از گفت‌وگویی صمیمی با خبرنگاران، درباره طرح سؤال از رئیس جمهوری در مجلس گفت: این شبهه به جهت قانون اساسی وجود دارد که آیا سؤالات مطرح شده درخصوص وظایف رئیس جمهوری است یا وزرا و دستگاه‌های اجرایی، چرا که مجلس می‌تواند از وزرا نیز سؤال کند.وی ادامه داد: به هر حال مجلس سؤال مطرح کرده و حتماً رئیس جمهوری همان طور که در نامه نوشته‌اند، از این موضوع استقبال می‌کنند و طرح سؤال فرصتی است که رئیس جمهوری بخشی از مسائلی را که تا به حال مطرح نکرده‌اند  با استفاده از این فرصت با مردم مطرح کنند.جهانگیری درباره بازتاب مثبت سخنان رئیس جمهوری در بازار نیز با اشاره به اینکه باید با مردم صادقانه صحبت کنیم، اظهار کرد: شرایطی که پیش روی کشور قرار دارد شرایط خطیری است، به معنای آنکه امریکایی‌ها خیلی صریح و بدون پرده‌پوشی می‌گویند که تمام فشارهای خود را علیه ملت و دولت ایران به کار خواهند گرفت. مسیری که ما باید دنبال کنیم، این است که با توجه به واقعیت‌هایی که پیش روی کشور است و با توجه به فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی که کشور دارد، باید بتوانیم به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که از این شرایط بخوبی عبور کنیم.
وی نیز با بیان اینکه خبرنگاران باید زبان مردم باشند و مسائلی را که در بین مردم وجود دارد  به مسئولان منتقل کنند، گفت: یکی از حرفه‌هایی که کار دشوار و سنگینی است، حرفه خبرنگاری است که از طرف خودم و هیأت دولت صمیمانه از آنان تشکر می‌کنم و به خاطر تلاش‌هایی که بویژه در زمینه دولت و ملت انجام می‌دهند و نیز به خاطر انتقال مسائل دولت به مردم و مسائل مردم به دولت از آنان سپاسگزارم.
هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری، لایحه مطبوعات و خبرگزاری‌ها را با توجه به تحولات گسترده در فضای رسانه‌ای و لزوم رفع کاستی‌های قانون مطبوعات مصوب ۱۳۶۴ در دستور کار خود قرار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، لایحه مذکور با هدف انسجام و یکپارچگی قوانین و مقررات رسانه‌ای و تأمین آزادی مسئولانه رسانه‌ها خصوصاً جهت مقابله با فساد و ایجاد شفافیت تهیه شده است.
همچنین دولت به منظور تکمیل طرح احداث تونل خوانسار به بوئین و میاندشت، با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر افزایش اعتبار به مبلغ 50 میلیارد ریال برای طرح مذکور موافقت کرد. هیأت دولت در ادامه، به بررسی وضعیت شرکت‌های دولتی زیان‌ده در سال مالی 1395 پرداخت و درخصوص ضرورت تداوم برخی از آنها و قرار گرفتن برخی دیگر در فهرست واگذاری یا انحلال تصمیم‌گیری کرد.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6848/2/477617/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر