نصف شدن سایز اپلیکیشن‌ها در گوگل پلی
فروشگاه گوگل (گوگل پلی) از تغییرات در سایزهای اپلیکیشن‌ها خبر داده و اعلام کرد: نصف شدن سایز اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود تا کاربران نصف حجم قبلی را برای نصب نیاز داشته باشند و در نتیجه فضای بیشتری در تلفن همراه آزاد می‌شود.
به گزارش «خبرآنلاین»، «پورنیما کوچیکار» مدیر «گوگل پلی» درباره استراتژی جدید در فروشگاه نرم‌افزاری گفت: در ماه‌های اخیر تغییرات زیادی به وجود آمده است و به کمک ابزارهای جدید عرضه‌ شده به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری، سایز اپ‌ها در فروشگاه تا 65 درصد کاهش پیدا کرده است.
به گفته وی، کاربرانی که تلفن همراه آنها محدودیت حافظه دارد، بیشتر از بقیه از این داستان نفع برده و قادر خواهند بود تا اپلیکیشن‌های متنوع‌تری را آزمایش و نصب کنند.
گوگل با کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به کاربران کمک کرده است تا نتایج بهتری در جست وجوی بهترین اپلیکیشن به دست بیاورند و به گفته کوچیکار، ظرف 12 ماه گذشته ملاقات از فروشگاه گوگل بیش از 30درصد افزایش پیدا کرده است.
همچنین در این مدت بیش از 70درصد از کِرَش‌های نصب و اجرای برنامه‌های مختلف در گوگل پلی کاهش پیدا کرده است. الگوریتم کشف اپلیکیشن‌های جعلی و کلاهبرداری تا 90 درصد جواب داده است و سیستم جدید روزانه 50 میلیارد اپلیکیشن را اسکن کرده تا قوانین جدید روی آنها اعمال شود.
قابلیت موسوم به «Google Play Instant» برنامه بعدی گوگل است تا کاربران قبل از نصب گیم، با آن بازی کرده و اگر خوش‌شان آمد، بعداً نصب کامل را انجام دهند. در حال حاضر این قابلیت برای برخی گیم‌ها به اجرا درآمده و قرار است روی اغلب اپلیکیشن‌ها اعمال شود.


آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6849/17/477716/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر