اخبـــار
ارتباط مستقیم تلفنی مردم مازندران با استاندار در روزنامه ایران

گروه ایران زمین/ محمد اسلامی، استاندار مازندران روز دوشنبه (22/5/97) میهمان روزنامه ایران در تهران است. به همین منظور، مردم خوب این استان می‌توانند در این روز از ساعت 10 تا 12 ظهر از طریق شماره تلفن 02184711201 جهت مطرح کردن مشکلات خود در استان با استاندار محترم به‌طور مستقیم گفت‌و‌گوی تلفنی داشته باشند.


مقابله جدی با رانت سهمیه سوخت مرزنشینان آذربایجان غربی

رانت سهمیه‌های سوخت مرزنشینان و خشکبار آذربایجان غربی، با پیگیری استانداری متوقف شده است. به گزارش ایرنا، محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این رانت پس از روی کار آمدن وی در آذربایجان غربی متوقف شده، گفت: به دلیل فساد اقتصادی، یارانه‌ای که باید جهت بهبود معیشت به حساب مرزنشینان آذربایجان غربی واریز می‌شد، به جیب افراد سودجو می‌رفت. شهریاری در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، تصویر حواله‌های مربوط به این رانت را جهت قرائت در اختیار برخی از اصحاب رسانه قرار داد و افزود: مافیایی در زمینه این سهمیه‌ها به وجود آمده بود و حتی یک نسخه از رونوشت این حواله‌ها هم در بایگانی استانداری برجا نمانده است. وی با انتقاد از عملکرد جامعه خبری استان در این خصوص، گفت: روزنامه‌نگاران درباره این فساد که در منطقه ریشه دوانده بود، کمترین فرآورده خبری را تولید کردند که جای انتقاد دارد.  روزنامه نگاران در جهت مبارزه با فساد باید از مسئولان حمایت کنند. امروز که مبارزه با این موارد در دستور کار قرار گرفته، برخی خبرنگاران به جای حمایت از مسئولان انتقاد می‌کنند. استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: در حالی که پیش از این سالانه حدود 20 میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش سهمیه سوخت به حساب استانداری واریز می‌شد، با توقف رانت و فساد تنها در یک ماه حدود 22 میلیارد تومان درآمد از این محل جهت بهبود معیشت مرزنشینان کسب شده است. از محل توقف این رانت، 80 هزار خانوار روستایی که در 20 کیلومتری مرزهای استان ساکن هستند از بیمه عشایری برخوردار می‌شوند.


خدمت رایگان به محیط زیست  
حکم 2 حیوان آزار در آذربایجان شرقی

دادگاه عمومی شهرستان هوراند آذربایجان شرقی 2 فرد حیوان آزار را که یک قلاده روباه گرفتار در چاه را با سنگ و چوب شکنجه و سپس کشته بودند، به خدمت رایگان به محیط زیست و مطالعه و پخش کتاب محیط زیستی محکوم کرد. به گزارش ایرنا، «علی تقی‌پور» رئیس اداره حفاظت محیط زیست هوراند افزود: این دو مجرم حیوان آزار به انجام 500 ساعت خدمات رایگان به عنوان همیار محیط زیست و خواندن یکی از کتاب‌هایی که در مورد نقش و اهمیت حیوانات در طبیعت یا نحوه ارتباط انسان با حیوانات زیر نظر اداره حفاظت محیط زیست و توزیع 50 جلد از همان کتاب در روستا به عنوان جایگزین 5 ماه حبس تعزیری محکوم شدند. تقی‌پور گفت: در صورت تخلف از حکم دادگاه، به پیشنهاد قاضی اجرای احکام و رأی دادگاه برای بار نخست یک‌چهارم تا یک دوم به مجازات مورد حکم افزوده می‌شود و در صورت تکرار، مجازات حبس اجرا می‌شود. چنانچه رعایت مفاد حکم دادگاه از سوی محکومان حاکی از اصلاح رفتار وی باشد، دادگاه می‌تواند به پیشنهاد قاضی اجرای احکام برای یک بار بقیه مدت مجازات را تا نصف کاهش دهد. وی با دعوت مردم به رفتار مناسب با حیوانات خاطرنشان کرد: هرگونه حیوان آزاری و آسیب رساندن به حیات وحش جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.


تجهیز باغداران به فناوری روز

باغداران باید از آخرین فناوری‌های لازم برای جلوگیری از بحران‌های آب و هوایی از جمله سرما استفاده کنند و وزارت جهاد کشاورزی نیز تسهیلات لازم را برای خرید در اختیار آنان قرار می‌دهد. به گزارش ایرنا، «محمدعلی طهماسبی» معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی در آیین اختتامیه همایش سراسری معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی سازمان‌های جهاد کشاورزی در اردبیل، با بیان این مطلب افزود: باغداران می‌توانند دستگاه‌های پیشرفته از جمله دستگاه‌های مولد باد و دستگاه‌های مولد گرما را از طریق خط اعتباری ویژه مکانیزاسیون با مراجعه به مدیریت‌های جهاد کشاورزی محل زندگی خود تهیه کنند.
وی با اشاره به تنش‌های آب و هوایی بر لزوم استفاده از سایه‌بان برای صرفه‌جویی 30 تا 40 درصدی در باغ‌های میوه، پیشگیری از تبخیر و تعرق و سوختگی برگ‌های درختان مثمره با هدف کاهش خسارت تگرگ و برف‌های بی موقع تأکید کرد. طهماسبی به خسارت سرمازدگی در استان‌های قزوین، زنجان و اردبیل بویژه مشگین شهر در اوایل بهار امسال اشاره کرد و گفت: در مناطق گرمسیری کشور باغ‌ها از سرمازدگی خسارت ندیدند. باغداران مناطق سردسیر برای حفاظت از باغ‌های گردو از سرمازدگی از ارقام دیر برگ‌ده استفاده کنند تا باغ‌های گردو از سرمازدگی آسیب نبیند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6849/20/477753/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر