اخـــبار

وزیر ارتباطات خبر داد
با متخلفان بازار تلفن همراه برخورد می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر خود به استان بوشهر گفت: مکانیزم برخورد با متخلفانی که با ارز دولتی تلفن همراه وارد کرده، ولی به نرخ ارز آزاد آن را در بازار فروختند، درحال پیگیری و تحقیقات است.به‌گزارش ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی افزود: با افزایش نرخ دلار قیمت تلفن همراه در بازار بستگی به قیمت ارز داشت اما برخی در ابتدا با سوء‌استفاده از شرایط، ارز دولتی گرفتند و گوشی وارد کردند ولی با ارز آزاد آنها را در بازار عرضه کردند. وی درباره قیمت تلفن همراه و قدرت خرید مردم اظهار داشت: در صورت پایین نیامدن نرخ دلار و قیمت گوشی در بازار، چند احتمال وجود دارد که گرایش مردم به خرید گوشی‌های دست دوم و بی‌رغبتی به خرید گوشی‌های نو، یکی از آنهاست. آذری جهرمی ادامه داد: همچنین این احتمال وجود دارد که نوع گوشی‌های قابل استفاده مردم تغییر کند و گوشی‌هایی با قیمت‌های مناسب‌تر جای گوشی‌های کنونی را در بازار بگیرد. وی تأکید کرد: با وجود این، بازار، مکانیزم عرضه و تقاضاست که سیاستگذاری آن نیز در حوزه صنعت، معدن و تجارت صورت می‌گیرد. وزیر ارتباطات افزود: در حوزه توسعه ارتباطات در استان بوشهر تاکنون اقدام‌های خوبی صورت گرفته و در جریان این سفر 2 روزه نیز برنامه‌ریزی شد تا در هفت ماه آینده پنج طرح کلان و 44 پروژه در حوزه ارتباطات در این استان افتتاح شود. آذری جهرمی افزود: علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها برای حوزه اشتغال، در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دراستان بوشهر به‌طور ویژه تدبیر شده است.
بررسی امواج پارازیت استان بوشهر  
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین ‌گفت: پیرو دریافت گزارشاتی مبنی بر ارسال حد بالایی از پارازیت‌ها، کارشناسان سازمان تنظیم مقررات در استان بوشهر حاضر شدند و به‌ صورت میدانی اقدام به اندازه‌گیری میزان تشعشعات در این استان کردند.به‌گزارش ایلنا، محمد جواد آذری جهرمی افزود: سلامت مردم بسیار مهم است و مسئولان در قبال آن مسئولیت دارند اما فکر نمی‌کنم پارازیت‌ها بر وضعیت آنتن دهی تلفن همراه تأثیر بگذارد. وی با بیان اینکه گزارش اندازه‌گیری‌ها به سازمان انرژی اتمی به‌عنوان دستگاه مسئول اعلام نتایج ارسال شده است، افزود: منتظر اعلام نتایج آن از سوی سازمان انرژی اتمی هستیم. وزیر ارتباطات همچنین ارسال پارازیت در شهرستان گناوه را موضوع مربوط به مسئولان این شهرستان دانست و‌ افزود: فرماندار باید در شورای تأمین پیگیر این موضوع شود.آذری جهرمی همچنین اظهار کرد: بنا داریم میزان تشعشعات امواج را احتمالاً در هفته دولت به‌صورت آنلاین در سامانه‌ای در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر کنیم تا بر اساس آن، وضعیت هر شهر مشخص باشد. البته در مورد پارازیت نه باید بزرگنمایی صورت گیرد و نه براحتی از کنار آن عبور کرد چرا که مسئولان کشور نسبت به حفظ سلامت مردم مسئولیت دارند. وی اثرگذاری پارازیت را با وضعیت آنتن دهی تلفن همراه بی‌ارتباط دانست و افزود: در این مورد شفاف‌سازی صورت نمی‌گیرد و پاسخ‌دهی نمی‌شود بنابراین در چنین شرایطی هر چیزی را به آن نسبت می‌دهند ولی باید توجه داشت که موضوع سلامت مردم اهمیت دارد.

پیشرفت در حوزه پرداخت با کارتخوان موبایلی

محصول جدید و به‌روز بانک سرمایه تحت عنوان «کارتخوان موبایلی» (MPOS) به‌منظور ایجاد سهولتی قابل توجه در پرداخت‌های الکترونیک و گسترش کسب و کارهای سیار به مشتریان این بانک ارائه می‌شود.به‌گزارش «ایران»، در این محصول جدید، تنها با افزودن یک قطعه سخت‌افزاری (شیار کارتخوان) و نصب نرم‌افزار مربوطه، تلفن‌ همراه هوشمند مشتریان می‌تواند به‌عنوان کارتخوان مورد استفاده قرار گیرد. قابلیت حمل و نقل بسیار ساده کارتخوان موبایلی، یکی از امتیازات بی‌نظیری است که آن را به ابزار بسیار جذابی برای دارندگان کسب و کارهای سیار مانند شرکت‌های پخش، فروشندگان محصول در محل و رانندگان تاکسی و پیک‌های موتوری تبدیل کند. همچنین از طریق کارتخوان موبایلی امکان مدیریت حساب کاربری به‌صورت آنلاین میسر بوده و با کمک نرم‌افزارهای جانبی می‌توان به گزارش‌گیری و تحلیل تراکنش‌های انجام‌ شده پرداخت. گفتنی است علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات و نیز ثبت درخواست محصول فوق می‌توانند به
شعبه های بانک سرمایه مراجعه کنند.

آدرس مطلب http://www.iran-newspaper.com/newspaper/page/6856/17/478898/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha
انتخاب نشریه
جستجو بر اساس تاریخ
ویژه نامه
ایران عصر